Wpis z mikrobloga

Firma Onion wypuściła na rynek kolejny produkt z serii Omega. Jest to jednopłytkowy komputer, stworzony głównie z myślą o IoT. Omega2 Pro swoimi możliwościami przypomina trochę droższe i rozbudowane routery. Komputer pracuje nawet pod kontrolą znanego i lubianego OpenWRT. Więcej( ) Onion Omega2 Pro – idealny komputer do IoT?

#forbot #elektronika #linux #majsterkowanie #raspberrypi #technologia
źródło: comment_xInW3jT6f3LokuAM6RlnHW83tHDAdfMf.jpg
  • 9
eee, ARM, liczyłem na RiscV :P

@lis6502: To je MIPS

@defoxe:

za drogi trochę.

Z ceną tego nowego to faktycznie ich pogięło, ale normalny Onion Omega2 i 2+ poletzam jak ktoś szuka czegoś taniego z Linuksem i WiFi.

Gurwa 45zeta i masz: Linuksa - co prawda to nie duże distro jak debian, tylko ichniejsza odmiana OpenWRT, port USB host, ETHERNET, UART, SPI, I2C, I2S i inne #!$%@? muje...
Ponadto bardzo
Gurwa 45zeta i masz: Linuksa


@QBA__: Jakoś nie mogę tego wpasować. Do IoT dobry jest ESP8266, a jak już linuks to od biedy malinki i inne wariacje. Ten OpenWRT jakoś mnie nie przekonuje (może dlatego, że nigdy na nim nie robiłem).
Do IoT dobry jest ESP8266, a jak już linuks to od biedy malinki i inne wariacje.


@defoxe: ja potrzebowałem zrobić taki bezprzewodowy zadajnik parametrów z klawiatury po WiFi, w dodatku jak najtańszy i miałem taki dylemat:

- zrobić to na ESP8266 i tej lipnej naklejanej klawiaturze matrycowej do Arduino

- zrobić to używając taniej klawiatury numerycznej na USB którą w razie uszkodzenia łatwo wymienić

Wybrałem drugą opcję, ale to USB niestety