Wpis z mikrobloga

Naszło mnie na odpalenie starego Total Wara i padło na Medieval 2 (22zł na steamie do jutra), mam duży sentyment do tej gry ale jak kiedyś tolerowałem durne AI to teraz gra dla mnie jest niegrywalna. Gram na bardzo trudnym i dypomacje mogliby po prostu wyrzucić z tej gry, AI wysyła dyplomatę z propozycją sojuszu tylko po to żeby w następnej turze zablokować mi port. Nie zerwałem żadnego sojuszu, żadnej umowy a mój status to 'NIEGODNY ZAUFANIA' podczas gdy AI robi co chce, zawiązuje po 3 sojusze i po 3 zrywa wypowiadając wojnę w ciągu 10 tur i ma status "RZETELNY" xD a sam bardzo trudny poziom polega tylko i wyłącznie na tym że wszyscy dookoła z kim graniczysz wypowiada ci wojnę atakując 2 jednostkami miasto z pełnym garnizonem czy blokując ci porty, po za tym nie robi nic innego pomimo ogromnych armii na granicach.

Daj Pan spokój. Nigdy nie bawiłem się w mody do Med 2, polecacie coś co sprawi że rozgrywka będzie ciekawsza, z lepszym AI?

#strategie #totalwar #medieval2totalwar #gry
  • 9
@Zakakaikane: mody przenoszace do świata fantasy to napewno :
1. Third Age +MOS (nie ma w nim możliwości zaatakowania sojusznika tak bez powodu, trzeba wcześniej zerwać sojusz drogą dyplomacji, AI działa całkiem dobrze.
2. Call of Warhammer w nim miałem najbardziej epickie bitwy, AI działa też bardzo dobrze.
A z modów zachowujących średniowiecze to może Deus Lo Vult lub Bellum Crucis.