Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dylemat.

Chciałbym kupić laptopa, który będzie mi służył głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów oraz obróbki zdjęć w Photoshopie Lightroom, może okazyjnie w zwykłym PS.

Zależy mi też na niezłej pracy na baterii. Zastanawiałem się nad Huaweiem Matebook D 14" oraz Asusem B9440 w wersji z i5-7200.

Matebook kosztuje 2600, Asus jest teoretycznie droższy, ale mam okazję kupic go w tej samej cenie co Matebooka.
Z benchmarków wychodzi, że Ryzen wypada lepiej od tej i5, ale z drugiej strony Asus jest biznesówką i wydaje mi się, że mógłby posłużyć znacznie dłużej.

Co wybrać? Asus czy Huawei? A może coś innego? Budżet najlepiej koło tych 2600 zł, maks. 3000 jak coś naprawdę konkretnego się znajdzie.

Wielkość to koniecznie 14".
#laptopy #komputery
  • 9
@Gajwer2: Nie robi mi różnicy czy Intel czy AMD.
Bardziej mnie interesuje kwestia, który z tych dwóch, które wymieniłem.
Generalnie jakby w tym Asusie był i5 8 gen. to bym się nie wahał.

@Pustulka, wybacz, że wołam ale bardzo chciałbym poznać twoje zdanie.
@kuba6618: Ten asus to nie biznesówka, ot ultrabook z magnezową obudową. Największą zaletą tego asusa jest waga, matryca też odrobinę lepsza niż huawei, na baterii również trzyma dłużej. Huawei zaś będzie wydajniejszy.
@FxJerzy: Rozbudowa nie gra wielkiej roli.
Generalnie ma być to sprzęt to codziennego użytku + Photoshop, amatorsko, może pół-profesjonalnie w przyszłości.
Waga do 1,5 kg, niezła bateria i 14". Więcej wymagań nie mam.

Jestem praktycznie zdecydowany na Matebooka, ale dostałem propozycję kupna tego Asusa i nie bardzo wiem co wybrać.

Na forum nie znalazłem żadnego ciekawszego modelu, tylko coś ew. na i3, ale to odpada.