Wpis z mikrobloga

Jak teraz uzyskać liczbę kotów przypadającą na jednego psa? Niby banalne, ale próbowałem na różne sposoby i nie działa, wyskakuje aggregate error, albo błąd składni. Najlogiczniejsze mi się wydało count(kot)/liczba_psow ale nie działa, a jak wrzucę wszystko do group by to wtedy to się nie grupuje tak jak powinno. W tabeli koty mam dane każdego kota z osobna.
#sql
Gother - Jak teraz uzyskać liczbę kotów przypadającą na jednego psa? Niby banalne, al...

źródło: comment_RUOSaRQbVtv0oW3eOyhXjyKxucTZT7aY.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Gother: czym jest "liczbapsow"? Daną przypisana do miasta w tabeli miasta? Możesz oszukać silnik i dać COUNT(kot)/MAX(liczbapsow) i grupowac po mieście jak silnik nie przyjmuje count/wartość ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pamiętaj, że jak dzielisz dwie wartości całkowite o typie całkowitym to wynik jest zaokrąglony w dół, więc jakiś kot może Ci uciec, albo i kilka
@DarkAlchemy: Dobra, działa tak jak napisałeś. Wielkie dzięki, bez Twojej pomocy wywalili by mnie z pracy bazo danowca.

Ale to jest #!$%@? że nie da się tak zrobić jak ja wtedy xD

dobra, już patrzę na ten link
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gother: tylko pamiętaj o tym zaokraglaniu, np. jakby miało wyjść 2.6 kota, to baza policzy 2
i 0.6 kota stracisz! W dzieleniu rzutuj albo licznik albo mianownik na decimal/float/inny co pozwala na części dziesietne
@DarkAlchemy: Uff, najgorzej jak gdzieś kot zniknie. Teraz na szczęście to już nie problem, choć i tak mi z automatu zaokrągla do 2 liczb po przecinku, no ale tu akurat łatwo powinno być w google znaleźć rozwiązanie xD