Wpis z mikrobloga

Boczna uliczka w Sinchon w Seulu.

Zdjęcie zrobione Bronicą GS-1 na filmie Kodak Portra 160. Sam aparat już sprzedałem, ponieważ życie wymusiło zmiany. Kupiłem lepszą lustrzankę i obiektyw, który miałem już kupić rok temu. Czy żałuję, że sprzedałem Bronicę GS-1? Trochę tak... Ale z nowym aparatem będę miał nowe możliwości do zrobienia lepszych zdjęć :) W przyszłości kupię sobie jakiegoś Fuji z serii 645, bo podróż z takim aparatem jak Bronica GS-1 to najłatwiejszych nie należała. Ale na szczęście nie miałem, żadnych większych problemów. Jeżeli kogoś interesuje to ten film był skanowany 4 razy na lotnisku i nic się z nim nie stało.

#fotografiaanalogowa #fotografia #mojezdjecie #korea #podrozujzwykopem
XKHYCCB2dX - Boczna uliczka w Sinchon w Seulu.

Zdjęcie zrobione Bronicą GS-1 na fi...

źródło: comment_b2ZklBXqi976zymjX6JEAZuXYLLlyonC.jpg

Pobierz
  • 24
@Latajacafretka: Właśnie spałem w Sinchon i tak szczerze powiedziawszy to tam chodziłem tylko do kawiarni obrabiać zdjęcia i kupować kurczaka dakgangjeong po programach muzycznych. Jadłem najczęściej poza Sinchon. Dzięki za radę, jak będę w tym roku to zabiorę tam znajomych :p
@SKYFander: Oczywiście, że jako podręczny. Nigdy nie wkładaj filmów do rejestrowanego, bo tam używają silniejszych skanerów i masz ślady na filmie. Tutaj możesz przeczytać o tym co się dzieje z filmem podczas skanowania promieniami rentgenowskimi.
Korea: jakies zwisajace kable, wszedzie reklamy - uu jak klimatycznie jak ładnie

Polska: zwisajace kable, wszedzie reklamy januszexów - kuuuurła ale syf obrzydliwe fuuj

Jak to dziala


@Hrrr_tfu: zauważ, że to wszystko są albo neony albo podswietlane boxy, w polsce sie nie swieca bo to zwykłe dykty albo płachty materiału z napisem. Stąd lepszy klimat.
@Samulem: Skanuję skanerem Epson V550 film negatywowy jako pozytyw z wyłączonym ulepszaczami softwarowymi. Otrzymuję plik w rozszerzaniu TIFF, w którym odwracam kolory przy pomocy Lightrooma. Ostateczne szlify i czyszczenie zdjęcia z paprochów dokonuję w Photoshopie. Skaner kosztuje coś koło 900 złoty.
@Samulem: Skaner musi mieć specjalne podświetlenie. Pod średni format można użyć epsonów z serii V, od V370 wzwyż - ceny to zazwyczaj od 500 do 1000zł. W fotolabach też mogą zeskanować.