Wpis z mikrobloga

@cranberry250: jak już zarejestrujesz, to przez jakiś czas będą Ci przychodzić fake listy z gotowym wzorem do przelewu hajsu.
Mi w pierwszych dwóch tygodniach przyszło z 10 takich, niby z instutucji z pieczątkami, podpisami itd.

Żadnego hajsu nie wysyłaj tym #!$%@?
@SVCXZ: Poradników nie znam, natomiast polecam korzystanie z usług profesjonalnej księgowości ;) Nie jest to duży wydatek (nawet od 100 zł netto miesięcznie za rozliczenie ~5 faktur i składanie odpowiednich deklaracji do US), a przy tym w podstawowym zakresie doradzi Ci jaką formę opodatkowania wybrać przy spodziewanych przychodach.
@cranberry250: Jeżeli chcesz się zarejestrować jako podatnik VAT, to będziesz musiał przedstawić tytuł prawny do lokalu wskazanego jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.


Ode mnie chcieli jeszcze zgody właściciela lokalu oraz potwierdzenia na piśmie jakiego typu działalność będę prowadził w lokalu. Jeśli pracuje się zdalnie albo w terenie, to można powiedzieć, że to wyłącznie adres do korespondencji, bo działalność nie będzie prowadzona w lokalu. Parę dni po złożeniu wniosku o rejestrację jako
@plan_9: W teorii nie jest to konieczne - w praktyce niestety trzeba się z tym liczyć i dlatego ostrzegałem o tym OPa, bo urzędy bardzo powoli przyjmują wszelkie nowelizacje :).