Wpis z mikrobloga

Bardzo polecam najnowszy film z kanału "Jak to ogarnąć", jest to chyba najlepsza produkcja Jacka Kurzątkowskiego.

Po (krótkim) rozstaniu z bezdomnymi na kanale JtO mieliśmy: ogólnie nielubianą Agnieszkę (ach, te jej wielkie oczekiwania finansowe!), nudne rozmowy z byłą żoną-terapeutką no i Magdę z Cyganem (kolejna zbiórka na remont ich mieszkania wywołała powszechną krytykę i szyderstwa w komentarzach). Dodatkowo ktoś "kradnie" Jackowi bezdomnego Olka, rzekomego żołnierza Legii. Kurzątkowski podejmuje decyzję - idę w totalny patostreaming, dramy i ustawki, na ostro!

Mimo, że prawdziwym demiurgiem wczorajszego szoł jest Kurzątkowski to fatalnie też wypada bezdomna pijaczka Małgosia, dla której dobry ale naiwny Wojtek Wasielewski założył nawet grupę pomocową - https://www.facebook.com/groups/2235322316753329/ Robił jej zakupy, wynajął pokój. Czy było warto? Czy w ogóle warto pomagać bezdomnym alkoholikom?

Zauważcie ten szczegół - niby jest to akcja szlachetnego ratowania zamarzających bezdomnych, ale... As Pik panicznie boi się pokazać swoją twarz, nakłada kominiarkę jak gangster,

Mimo, że wcześniej JK deklarował, że dawać gotówki do ręki alkoholikom nie będzie znalazło się 200 zł w prezencie za udział w patostreamingu. Oczywiście dobry, szlachetny Jacek K. nie raczył wyjaśnić, czemu nie jadą do schroniska dla bezdomnych. Bo tam pijanych nie przyjmują.

komentarze o filmie:

- Mieszkam na Powiślu, znam Gosie, Olka, Grzesia, Kasie, Roberta i jeszcze kilku ich znajomych. Codziennie ich mijam i codziennie od lat widzę jak wychodzą z bezdomności, podejmują prace, przestają pic jak tylko chcą. Tu nie zbiórka i Jacuś są potrzebni, tu jest potrzebna terapia na Sobieskiego, na zamkniętym oddziale uzależnień, minimum 6 miesięczna, a i to nie gwarantuje powodzenia. Poza wszystkim...mam wrażenie, ze nie masz pojęcia czym jest uzależnienie od alko.

- Wojtek Wasielewski - Dobrze napisane, obydwoje mieszkamy na Powiślu, znamy sytuacje i widzimy jak te osoby latami są uzaleznione, wszystkim opowiadają to samo, Gosia i jej partner nigdzie nie podejmują pracy, obiecują ze pójdą do urzędów jak zawsze, ze na leczenie, oszukują wszystkich dla tymczasowych korzysci.

- Wojtek panią Gosię zna od 1,5 roku i od tego czasu od czasu do czasu pomagał jej drobnymi zakupami. Pani Gosia nie miała pojęcia kim jest Jacek, gdy znała już Wojtka. Okazja większej pomocy dla niej pojawiła się przy okazji pomocy Adamowi, ale związku z Adamem nie ma tu żadnego. Ot i tyle. Wojtek od 1,5 roku próbował zainteresować jej losem ludzi, i zwyczajnie udało się przypadkiem, przy okazji pomocy Adamowi. Tak więc ktokolwiek pierwszy wyciągał pomocną dłoń do pani Gosi, nie był to Jacek. Teraz jest kwestia tego, że Jacek wmanewrował w intrygę zupełnie niewinnego Wojtka, który nijak nie brał udziału w tej aferze ani z Adamem ani z Magdą.

- Jakieś Halloween, kolo w masce, panika i zachęcanie do wpłat.

- Musze to napisać, bo wybaczcie, szlag mnie trafił, po dzisiejszym live u JK z ratowaniem Gosi i jej Jarka przed zamarznięciem. To co opowiada Gosia, dla której była i zbiórka i pokoik jest zwyczajnie niewiarygodne. Tyle kłamstw, bezczelności, nie widziałam dawno. Jej partner - roszczeniowość poziom hard. Jacek... to już wyższa szkoła jazdy. Manipulacja, celowa, nie "wyuczona, we krwi" sięga zenitu. Kłamstwo, kłamstwem pogania. Może to złe co teraz powiem, ale życzę im wszystkim tego, co sami zrobili innym. Nic mniej i nic więcej.

- Wojtek Wasielewski - Obydwoje pod wpływem alkoholu, opowiadający to samo od lat kazdemu, totalne wyludzanie kasy od widzów na pomagam.pl

- Ja nie mam do niej urazy, kobita walczy o przetrwanie, szczególnie myślę o niej teraz kiedy są takie mrozy... Nie winię Gosi o aktorstwo czy konfabulacje... Nie byliśmy w jej sytuacji i nie wiemy jak bysmy się sami zachowali. Trudno żądać lojalnosci od nieznanej w sumie osoby. Bardzo mi jej żal, nie wiadomo też w sumie czy nie dopada jej jakiś Alzheimer czy demencja. Nie jest najmłodsza. Ona jest kompletnie nieświadoma tych rozgrywek pt. 'Kurzątkowski kontra reszta świata'. Chce przetrwać. Wojtek - świetna robota i masz naprawdę dobre serce, chciałes pomóc i pomogłeś.

- Tego nawet nie da się skomentować. Myślę że to była ustawka, wczoraj niby wywiad z nią a dziś niby spontaniczna akcja ratowania przed zamarznięciem.

- Wojtek Wasielewski - I w panice mówienie wpłacajcie na pomagam.pl!!!!!

- Masakra, ale trzeba przyznać, ze Małgorzata ma gadane. Potrafi mydlić oczy, w sposob wręcz doskonały .... Kurzątkowski to już w ogole manipulant zawodowy ...

- Właśnie dlatego Pani Gosia jest idealna do działalności Jto! On płaci za aktorstwo i sprzedawanie swojego życia. Ona nie chce wyjść z bezdomności a JK wcale nie zależy na tym,a by jej pomóc :) Ona będzie grać w jego kabarecie za finansowe zyski, a on dając jej łatwą kasę będzie sobie nabijał wyświetlenia.

- Niestety, kanał JtO i ta grupa nie tylko nie uwrażliwiły mnie na problem bezdomności, a wręcz uświadomiły, aby trzymać się od tych ludzi z daleka i zostać przy pomocy psom (też trzeba zwracać uwagę na fundację) bo one nie kłamią. Szkoda...

- Mnie niestety rowniez nie uwrazliwiły, a utwierdzily w przekonaniu, ze nie warto..... Pomagam dalej tylko zwierzetom, ktore kocham calym sercem.

#jaktoogarnac
#polskiyoutube
matador74 - Bardzo polecam najnowszy film z kanału "Jak to ogarnąć", jest to chyba na...
  • 3
Czy w ogóle warto pomagać bezdomnym alkoholikom?


@matador74: Pewnie niektórym warto ale z głową, nawet była żona Jacka archeolog terapeuta mówiła mu że nieumiejętne pomaganie i dawanie ryby zamiast wędki im szkodzi i pogłębia stan bezdomności i alkoholizmu.

99% i tak zależy od nich, muszą sami chcieć zmiany i zacząć sami coś robić z życiem. Samo wynajęcie mieszkania czy dawanie pieniędzy nic nie zmieni bo ten alkoholizm i inne złe nawyki
@matador74: nie wiem co te grazyny i janusze maja w glowach, ze na rzekome ratowanie meneli placa hajs :p trzeba byc idiota! noclegownie sa za darmoche, zarcie tez. dzis nikt z glodu i z mrozu nie musi zdychac w parku ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba odkladac kase na starosc, bo PIS nie da wam emerytur! a wy wolicie oszustowi jackowi kase wysylac :D i sami na stare