Wpis z mikrobloga

Hej Mirki w Holandii, kolega pracował tam kilka miesięcy i teraz dostał stamtąd mandat. Ogólnie dość prawdopodobny, bo lubi cisnąć, ale mam podejrzewania, bo w liście nie ma żadnego zdjęcia i przyszedł jako zwykły list bez polecenia czy potwierdzenia odbioru. Czy to normalne czy ktoś tu leci w kulki? Załączam list, który w sumie jest ponagleniem, pierwszy w ogóle nie dotarł #holandia #pytanie
poziomek90 - Hej Mirki w Holandii, kolega pracował tam kilka miesięcy i teraz dostał ...

źródło: comment_h0mVTsdxzWNWWnyURyBqzKVgatIOloWF.jpg

Pobierz
  • 23
@poziomek90: sluchaj, Holandia ma z Polska umowe dotyczącą mandatow w Holandii ^^ przychodzi zwyklym listem, wszedzie masz opisane terminy i oni sie tych terminow trzymaja. Jal dalej nie bedziesz placil to zadluzenie sprzedadza firmie komorniczej i oni sie tym zajma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dyniel: WTF. Możliwe, że podał mi za dużą kwotę pierwszego mandatu i to zostało jako nadpłata, którą sobie automatycznie pobrali przy drugim mandacie? Nic innego mi nie przychodzi do głowy, chyba że mi się do czegoś nie przyznał
@dyniel: no właśnie o to się rozchodzi, że teraz wyszła strasznie duża kwota. 318 euro to prawie jego tygodniówka a 720 za przekroczenie prędkości już w ogóle brzmi abstrakcyjnie, gdy i ten drugi list nie dotarł
@dyniel: Dzięki za pomoc. Jako bonus podam, że przekroczył tą prędkość Matizem, który poszedł w tym tygodniu na złom. Kupiliśmy Audi A4 B6 Avant i dzisiaj wrócił nim do Holandii. Orientujesz się czy w Holandii jest coś podobnego jak nasz Yanosik?
@dyniel: póki co ma starą Nokię i abonament z Orange, ale ma wrócić w maju, to go namówię na jakieś Xiaomi, tylko nie znamy się na operatorach w Holandii. Polecisz coś czy lepiej używać polskiego roamingu na kartę, gdzie za 25 złotych miesięcznie masz 500 darmowych MB, 50 SMSów i 100 minut?