Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy,
kupiłem drukarkę Canon PIXMA MG5750 i nie jestem w stanie się z nią połączyć. Przeszedłem konfigurację i połączyłem się z swoją siecią WIFI, w ustawieniach routera drukarka jest widoczna jako łącząca się z siecią. Jednak mimo to mój komputer (połączony z pomocą kabla z routerem) nie jest w stanie jej wykryć. Inne urządzenia w tej sieci działają, jakieś pomysły?
#drukarki #drukarka #komputery #problem
  • 13
@Kylphi: Komputer 192.168.0.104, drukarka na automatycznych ustawieniach przyjmuje 169.254.86.182 (poza zakresem DHCP), próbowałem ustawienia jej ręcznie 192.168.0.190 (w zakresie DHCP, i rezerwację tego adresu dla MAC drukarki), ale to nic nie dało.
@Herhor: jezeli drukarka nadala sobie sama adres z puli 169.254 (takiego adresu sie nie dostaje) to znaczy ze nie ma zadnego polaczenia z siecia, jeszcze raz skonfiguruj polaczenie WiFi
@Kylphi: Próbowałem konfiguracji na wszystkie możliwe sposoby, i wciąż to samo. Konfiguracja przechodzi teoretycznie prawidłowo, i drukarka łączy się z WiFi.
@Herhor: czyli musi byc na sztywno w drukarce ustawione DHCP a zatem skoro nie pobiera adresu to polaczenie nie jest nawiazywane

Odpal hotspot w komorce i sprobuj do niej podlaczyc drukarke.
@Kylphi: Zrobiłem tak. Na telefonie uruchomiłem internet operatora, włączyłem hotspot WiFi do którego podłączyłem drukarkę, natomiast komputer podłączyłem do telefonu za pomocą modemu USB. Wygląda na to, że drukarka otrzymała poprawny adres (192.168.43.207), ale wciąż nie mam do niej dostępu z poziomu komputera.
@Herhor: Czyli drukarka dziala poprawnie, podlacza sie do sieci i pobiera z DHCP adres. U niej wszystko ok.
Pozostaje staierdzic czemu nie laczy sie poprawnie z domowym WiFi.
Jak daleko masz od punktu dostepowego do drukarki? Moze sygnal jest zbyt slaby?

Komorka dzialajac jako hotspot nie tworzy pelnoprawnej sieci lokalnej zatem kilka urzadzen podlaczonych do niej nie widzi sie wzajemnie.
@Kylphi: Rozwiązałem swój problem. Skorzystałem z opcji drukarki pozwalającej na wydruk aktualnych ustawień sieciowych. Zaciekawiła mnie tam jedna informacja, siła sygnału WiFi została określona jako 11%. Zatem postanowiłem przenieść drukarkę w inne miejsce i wszystko działa poprawnie. W miejscu w którym stoi drukarka aktualnie siła sygnału jest określana jako 35%. Wygląda na to, że drukarka widziała sieć, ale siła sygnału była zbyt słaba aby utworzyć połączenie. Serdecznie dziękuję Ci za pomoc,