Wpis z mikrobloga

#ukraina

Jeśli państwowo rozgrzesza się zbrodniarzy, nadając im tytuł kombatancki, to znaczy, że Ukraina jako państwo akceptuje zbrodnie ludobójstwa, akceptuje zbrodnie przeciwko ludzkości – powiedziała Ewa Siemaszko, badaczka zbrodni OUN-UPA na Polakach.

W piątek na antenie Radia Maryja Ewa Siemaszko, badaczka ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego odniosła się do ukraińskiej nowelizacji ustawy, nadającej status weterana i uprawnienia kombatanckie wszystkim członkom zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. W grudniu podpisał ją prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Należy zaznaczyć, że nowa ustawa uwzględnia także osoby, które brały czynny udział w zbrodniach przeciwko ludzkości i masowych mordach.

https://kresy.pl/wydarzenia/ewa-siemaszko-ukraina-jako-panstwo-akceptuje-zbrodnie-ludobojstwa/
  • 2
to znaczy, że Ukraina jako państwo akceptuje zbrodnie ludobójstwa, akceptuje zbrodnie przeciwko ludzkości


@szczebrzeszyn09: Niestety, ale na to wychodzi.

Nie chodzi oczywiście o tych starych ludzi, niechby im dali pieniądze pod stołem albo czy ja wiem, przez jakąś fundację; przecież to drobne kwoty, bezpieka na poczekaniu wypierze i zaksięguje. Ale to jest kolejny przyczynek do budowania otwartego kultu zbrodniczej UPA i budowania na nim swojej tożsamości.

Oczywiście z naszej perspektywy to
pisał, że ten temat w ukraińskiej polityce praktycznie nie istnieje. Może czas, żeby jednak zaistniał.


@xniorvox: Istnieje, ale jest to powtarzanie wersji Wjatrowycza, a przeciwne opinie są klasyfikowane jako nieprawdziwe. Paradoksalnie polskie protesty poprzez zły sposób ich przeprowadzenia wzmocniły frakcje probanderowską, bo innej własciwie nie było. Zniecheceni do PiS demokratyczni krytycy Bandery przeważnie milczeli.
A jak ktoś ze Wschodu krytykował to uznawany był za prorosyjskiego co obalało w oczach Ukrainców wszystko