Wpis z mikrobloga

ale wiesz, że większość kobiet i gdzieś tak około połowy mężczyzn to feminiści? Odsyłam do znaczenia słowa feminizm.


@hotpizza: Ale feminazistki same określają sie jako feministki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@hotpizza:

To ruch społeczny dążący do rzeczywistej równości kobiet i mężczyzn w społeczeństwach, a także dyscyplina naukowa powstała w relacji do aktywności społecznej feministek (por. gender studies). Feminizm jako ideologia zakłada, że kobiety doświadczają opresji ze względu na patriarchalny porządek społeczny,


Chyba Cię #!$%@?ło.
@hotpizza: Well. Tu bardziej chodzi o to, że może większośc kobiet w jakimś stopniu ma poglądy racjonalno-feministyczne. Ale nie chce być utożsamiana z feminizmem jaki reprezentują kobiety z dumą nazywające siebie feministkami.
@hotpizza:

ale wiesz, że większość kobiet i gdzieś tak około połowy mężczyzn to feminiści? Odsyłam do znaczenia słowa feminizm.


To raczej ja cię odsyłam do znaczenia słowa feminizm na wikipedii

Współcześnie w społeczeństwach zachodnich pod pojęciem feminizmu rozumie się przede wszystkim nowy ruch feministyczny

Poglądy reprezentowane przez wcześniejszą falę feminizmu, zostały w dużej mierze przyswojone przez zachodnie społeczeństwa i przestały być elementem programu feministycznego


To że uważasz, że to super, że