Wpis z mikrobloga

Jak z przeglądem i OC od tego roku? Jeśli są ważne do 10 grudnia, to możemy 1 grudnia to załatwić i wtedy wpiszą nam datę ważności od 10 grudnia zamiast od 1 grudnia?

A przy okazji, jeśli teraz nabije mi się pierwszy rok OC i będę chciał sobie tydzień wcześniej wykupić na kolejny rok, to już zniżkę 10% czy ileś tam policzą, tak? (co roku 10% się dostaje w większości ubezpieczalni? i do 50% można uzbierać?)

#samochody #motocykle
  • 6
@ameliniowyguzik: bo z 1-2 miesięce temu coś słyszałem, że ma się coś zmienić i chyba będzie się dało do chyba max miesiąca wcześniej zrobić przegląd i dlatego tu zapytałem czy to już weszło czy nie
@Hamza: Wpisywana jest data wykonania przeglądu, możesz przegląd zrobić i 3 miesiące wcześniej, taka ustawa nie wejdzie, bo musieli by też rozważać kwestię np. zatrzymania dowodu za zły stan techniczny.
Ubezpieczenie masz na jakiś konkretny okres czasu, nie zawierasz co roku polisy na nowo, tylko ją przedłużasz i opłacając ją miesiąc czy dwa wcześniej, nadal będzie obowiązywać "po starych datach", ale jak będzie ze zniżkami, tego już nie wiem, ogólnie na