Wpis z mikrobloga

Halo mirki jest tu jakiś papuzi ekspert? ()

Kupilem przez internet mloda aleksandrette jednak mam male watpliwosci co do jej wieku, ale nie w tym rzecz.
Papuga od ponad 3tygodni jest u mnie w domu i nie wykazuje ani troche checi zapoznania sie ze mna a tym bardziej jakichkolwiek interakcji. Boi sie ludzi, dotyku. Nie reaguje nawet na podawane jej przysmaki, bierze je dopiero gdy odejde. Na najmniejszy ruch reka reaguje panika i ucieka. Co zrobic by przestala sie mnie bac? Nie zostala jej zrobiona przeze mnie jakakolwiek krzywda lecz moze nadal sie boi po transporcie. Chodzi sobie luzem po pokoju. Do klatki wchodzi jedynie zjesc i sie napic.

#papugi
  • 5
@Nimu: Przyzwyczajenie papugi do człowieka może trwać miesiącami.
A jeśli nie była wykarmiana przez człowieka, w pełni nie oswoi się raczej nigdy - u ptaków jest mocny mechanizm wdrukowania.
Jest z hodowli?
Miałeś już kiedyś jakąś papugę?
@paramyksowiroza: Jest ręcznie karmiona podobno. Gosc sprzedawal tez inne papugi. Mialem jedna papuge ze sklepu, ktora sie ze mna mocno zwiazala jednak jeszcze nie na tyle zeby dac dotknac sie reka, ale byla bardzo oddana. Niestety zdechla, bo byla na cos chora.
@Nimu: Jeśli z ręcznego odchowu, to faktycznie może być stres wywołany zmianą środowiska.
Trochę niepokojące jest to, że boi się Twoich ruchów, ale to też może być kwestia przyzwyczajenia.
Dużo do niej mów. Podkładaj jej żerdkę pod brzuch, by na nią weszła i przestała bać się Twoich rąk.

Trochę to na pewno potrwa, ale bądź dobrej myśli.