Wpis z mikrobloga

Mirko, mam problem z instalacją nowych sterowników w systemie Windows 7, nie ma różnicy czy chce zainstalować nowe sterowniki do karty graficznej czy sterowniki do karty muzycznej. Przy próbie aktualizacji sterowników z menedżera urządzeń wyskakuje mi taki błąd: "System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go"
#it #pytaniedoeksperta #windows
  • 6
@Rykov: pobierz sterowniki bezpośrednio z neta. Jeżeli nie wiesz jaki to dokładnie to sprzęt to możesz w menadżerze urządzeń wybrać konkretne, następnie właściwości > szczegóły > i z listy rozwijanej wybierz "identyfikator sprzętu" skopiuj najkrótszą wartość, wklej w przeglądarkę i viola
Przy instalowaniu sterowników pobranych z internetu, dalej wyskakuje mi błąd, że System Windows nie może ich zainstalować
@Rykov: Z ciekawości wykluczyłbym pozornie głupią rzecz.
Odłączyłbym kompa od internetu i cofnął w BIOS datę tak z o 5 lat. Jeżeli to zadziała, to znaczy że któryś składnik systemu polega na certyfikacie któremu skończyła się ważność.
W końcu sterowniki są podpisywane.

Można też uruchomić system z opcją wyłączenia sprawdzenia podpisywania sterowników, ale nie wiem czy jeszcze gdzieś jakieś guano nie jest zaszyte.
Pewnie też kiedyś to było łatane (z SP1
@p4wl: Kto ci wie czy któryś fragment nie czyta czasu z RTC(ten co ustawiasz w BIOS). Poza tym przy rozruchu Windows zaczytuje czas z RTC.
Oczywiście po czymś takim nie będą się zgadzać niektóre metadane z czasem zaczytanym z RTC, ale to podobna sprawa jak po wyjęciu bateryjki podtrzymującej BIOS (i RTC).