Wpis z mikrobloga

@postacie: Nie zgodzę się,
VR to nowa technologia na rynku która ma dopiero 2 lata o VR po za "maniakami" nie wie nikt, spytaj znajomego co to vr to uslyszysz nie wiem
PS4 przez 2 lata tez nie miało gier, killzone, knack i infamouse.
PSVR też ma dwa lata a bardzo dużo oferuje, deweloperzy muszę się dopiero uczyć tworzyć gry od 0 na VR bo całkowicie się to różni od tworzenia
jak na pierwsze lata nowej technologii zaoferowało niewiele ale tak naprawdę bardzo sporo z racji że jest to nowa technologia na rynku konsumenckim i jest to pierwsza generacja.


@lyman11: No okej, ja wiem, sam mam VR. Problem w tym, że nie zmienia to faktu, że gier na VR zwyczajnie jest bardzo mało. W perspektywie 2019 również. Pisząc inaczej zwyczajnie rozczarujesz ludzi po zakupie.

Zakładam też, że Sony sprzedałoby jeszcze więcej VR
@lyman11: Ale nie mów że nie ma co robić na PCVR, ja sam bym nie chciał PSVR (chociaż w sumie można go "hakować" żeby działał na PC. Są customowe sterowniki) bo nie chce stracić gier takich jak Alien Izolacja VR, Elite Dangerous VR, iRacing VR, Doom 3 VR, modów, VR Chata, indyki są dość ciekawe i przyjemne. A jak ktoś lubi Skyrima VR to wie że Skyrim bez modów to nie
@Navari: alien isolation to mod :P, vr chat please...
Sam bym chetnie w Lone Echo czy gore zagral ale roznica pomieszy dobrymi jakosciowo grami miedzy pcvr a psvr jest ogromna nie ma sie co dziwic bo deweloperzy wola rovix gry na platforme ktora ma kilkanascie razy wiecej uzytkownikow tan potencjalnych kupcow
@lyman11: A widziałes jak ten mod dorósł? On odkopuje natywne wsparcie ukryte w grze i serio, dzisiaj w wersji 0.8.0 wygląda to bardzo dobrze zobacz na YT. To praktycznie natywne wsparcie jest, a wersja 1.0 już na horyzoncie która naprawi ostatnie rzeczy i ma podobno wprowadzić nawet celowanie kontrolerami (0.8.0 dodało obsługe kontrolerów ale działają póki co jako pady i mają obsługe gestów typu trzymanie kontrolera nad barkiem żeby wyciągnąc latarke)
@Navari: jestem graczem, posiadam kilka platform i nie ograniczam sie do jednej. Psvr wybralem ze wzgledu na ilosc i jakosc gier.
Z tego xo pamietam to oculusa 2 anulowali bo jakis tam typ odssedl z oculusa. A vive odstrasza cena.
Jak nowa generwcja wyjdzie z eye trackingiem to moze sie przekonam
@lyman11: Oculus Rift w Europie jest niestety droższy niż w USA, obecnie 1500zł (co i tak jest zejściem ogromnym z ceny). 399 euro ceny bazowej ale są kody polecające -10% i robi się 359 euro.

W USA jest milion razy lepiej, tam poniżej 300 dolarów dostaniesz + jest Windows WMR który jest ciekawą alternatywą już od 200 dolarów a na Black Friday Oddysey+ czyli najlepsze HMD WMR kosztowało grosze jak na
@Navari: o to poczekam na oculusa 2, kontrolery mnie przekonuja. Zobaczymy xo ps5 pokaze z psvr2 bo ps5 ma byc mocno powiazane z vr moze byc ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lyman11: Myśle że Sony nie porzuci VR po tym jakim sukcesem stało się PSVR. PSVR 2 rzeczywiście może być ciekawe.

A co do Microsoftu to myśle że znowu prześpią zabawe ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo już sie wypowiadali że ich VR nie interesuje w Xboxie i go ma nie być.
@lyman11: Wiem wiem że mówili, ciesze się że jest Sony na polu VR bo kocham VR i chce żeby rosło na sile. Oculus też walczy o mainstream, Oculus Quest który wychodzi teraz na wiosne będzie VR-Console który nie potrzebuje żadnego sprzętu. Wszystko wbudowane w HMD.

Oculus też walczy w researchu jak zobaczysz co oni tam robią, zmienna ogniskowa (teraz jest twardo na odległości około 2m) / foveated rendering / zwiększanie fova
@Navari: też kocham vr co widać po ilości wpisów na tagu xD
Ale jakośtak szkoda mi $$$ na oculusa (prędzej oculusa niz vive kupie)
Żeby zagrać w 2-3 gry :/ na nastepnej generecji się może skuszę