Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problemy i wielką rozkmine z PC. Otóż posiadam płytę główną Biostar Group A960D+ z prockiem FX-8320E - dosyć mocno prądożerny procek. Temperatury procka na fan 50% ok. 30 IDLE. Problem zaczyna się w 3 innych sensorach (stawiam na sekcje zasilania, chociaż szwagier elektryk mówi, że zazwyczaj nie wkładają czujników na sekcje i to pewnie mostek). Przy temp. ok 65*C spadają fpsy w gierkach (ze stabilnych 60, na 10-20). Wydaję mi się, że spada taktowanie na wątkach. Napięcia zasilacza zmierzone i nie ustępują 5% normy (zasilacz ofc. nie jest z czarnej listy). Co tu się #!$%@?? Zamówiłem radiatorki na sekcję, no ale skoro to mostek to raczej gówienko mi to da ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pcmasterrace #informatyka #komputery #naprawakomputera #pomocy
  • 20
@rentonB: Słuchaj, u mnie przy otwartym oknie na CPU dochodzi nawet 16*C - no ale niestety, zima i temperatura pokoju ok. 27*C. Pytanie co to za sensor się tak grzeje i da się coś z tym zrobić? Płyty BIOSTAR'a nie są wcale takie złe, jeżeli chodzi o firmę
@rentonB: Nope, tak jak napisałem - procek 30*C. Więc tu nie chodzi o chłodzenie. Ta płytka nie ma żadnych radiatorków na sekcji zasilania (a sekcja jest zaraz obok procka, więc może gdzieś mi to ciepełko ucieka na sekcje)
@Rejiv: sprawdz podczas obciazenia ręką sekcje zasilania, jak mocno będą parzyć to ma 100 stopni albo i więcej. Można kupić radiatorki przyklejane, kiedyś były to na ram, teraz mogą się inaczej nazywać. Nieduży koszt, a zawsze płyta będzie miała lżej.
@Rejiv: daj linka do tych radiatorków, bo nie wiem czy je przykleisz do mosfetów, na dławiki też można przykleić większe bo to sie cholernie nagrzewa. Dławiki to właśnie te gówienka co zaznaczyłem. One też walą ciepłem na te mosfety i na kondensatory obok.
@Gawith_Apricot: Wiesz? Ja to miałem pewną rozkimnę. Ogólnie po remoncie, nie mam miejsca na blaszaka (w tej chwili trzymam go między nogami). Chciałem zamontować w szufladzie blachę perforowaną i zamontować wszystko w szufladzie. Dodatkowo chłodzenie wodne na CPU i GPU i właśnie tylko i wyłącznie obawiam się o tą sekcję zasilania że może nie wytrzymać.
@Rejiv: Mogą być. Kiedyś lepsze sprzedawali na allegro, radiatory miały wysokie żeberka. Nie wiem czy ci starczy albo czy wymiarowo będzie ok, bo dobrze by nakleić na mosfety i na te dławiki.
Pomysł może i fajny, ale chłodzenie wodne tanie nie jest, pozatym do szuflady też zimne powietrze musisz wtłoczyć, no i wyprowadzić gorące. Sprawdź chłodzenia od silentiumpc, mają całkiem wporządku, byś miał wentylator skierowany od cpu na tył obudowy.
@Rejiv: Szuflada spoko pomysł, jak wszystko upchniesz i będzie jakiś przewiew to fajny projekt. Dobrze by jakiś włącznik wyprowadzić, chyba że będziesz odpalać kompa na krótko, kabelkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna opcja to kupujesz płytę OSB, malujesz i przykrecasz wszystkie podzespoły do niej, tylko ten kurz :D