Wpis z mikrobloga

"Ale dlaczego obwiniał o pobyt w więzieniu Platformę? Złapała go policja, oskarżał prokurator, skazał sąd.
– To prawda. Tylko gdzie on mógł liczyć na jakieś zrozumienie i usprawiedliwienie tego swojego czynu jak nie wyłącznie w grupach zajadłych wrogów obecnej opozycji? Przecież wśród zwolenników Platformy raczej nie ma kiboli, nie ma zajadłych nacjonalistów, nie ma ONR-owców. Nie ma całej tej plejady środowisk, które w duchu mogły powiedzieć: w porządku chłop, załatwił jednego z tych wstrętnych polityków."

#wosp #neuropa #adamowicz #polityka
  • 8
@6a6b6c Jeśli tak jak mówią że był chory psychicznie, to uważał że temu wszystkiemu winna była partia, która wtedy rządziła w Polsce, dodatkowo śp prezydent był w PO, a w listopadzie wygrał wybory z ramienia Koalicji Obywatelskiej która jest z PO powiązana
@Pitaq:
"Czy to był akt polityczny? On dołączył do tego ataku swoją polityczną opowiastkę, z czego wcale nie musi wynikać, że osobiście nienawidził Adamowicza albo że zgrzytał zębami na myśl o PO. Ta polityczna opowieść była mu potrzebna, żeby nie tylko stać się znanym, jak Herostrates, który spalił efeski Artemizjon, jeden z siedmiu cudów świata, ale żeby też być akceptowanym przez niektóre środowiska skrajnych prawicowców. Żeby jego atak został zaakceptowany."

....
@6a6b6c Ja do tego polityki nie mieszam, tylko przekazałem to co usłyszałem, owszem jeśli chciał zaistnieć jak chociażby Ali Agca próbując zamordować papieża, to jak najbardziej mu się to udało, ale jakieś podłoże było, skoro powiedział że siedział za niewinność w czasach PO, nie wiem, ja zawsze staram się do polityki nie mieszać, staram się być apolityczny....
@6a6b6c Powiem tylko tyle, pisząc, mówiąc czy choćby nawet debatujac w jakimś gronie na te tematy nic nie zmienimy, to trzeba raz a porządnie całym narodem, przed telewizorem to możesz sobie układać i mówić co chcesz, nic tym nie zmienisz i koniec tematu, pozdrawiam
@6a6b6c Tak xD Naczytalem się za dużo o powstaniach chłopskich i czy rewolucjach i moim zdaniem to chyba najlepsze wyjście, bo jak nie my naród, to kto... I tym akcentem zakończmy te wymianę :)