Wpis z mikrobloga

@dowidzenia: to samo mnie dziś spotkało, więc się podpinam pod pytanie, bo mam identyczną sytuację (PLA, Ender3). Kombinowałem z temperaturą i chyba przy wyższych występuje to rzadziej (dziś wystapiło na 210st.) przy stole 60st i wiatraku 100%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dowidzenia: u mnie pomogła zmiana programu z slic3ra na Cure. Serio kombinowałem z dyszami, temperaturami, grzaniem stołu i nic. Czasem po prostu post procesor zaczynał gubić warstwy. Cura pomogła. Prusa i3 here.
A silnik krokowy od popychania filamentu nie przeskakuje?
Jezeli nie to czy stepstick ktory odpowiada za ten silnik krokowy jest chlodzony?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dowidzenia: ale to byl gotowy komponent np z thingiverse czy samodzielnie go zaprojektowales? Ja tak patrzac na ten dobry a wadliwy obstawil bym problemy z podawaniem filamentu.. moze silnik krokowy robi sie za gorący/ elektronika lub slizgal sie na radelku ale skoro kostka kalibracyjna wyglada bardzo ladnie... sproboj pociac wydruk slic3r PE, jak skonfigurowac znajdziesz na YT. Ja np na swoim HBOT z cura nie moglem dojsc do ladu ( drukarke
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dowidzenia: zrob test wydrukuj jeszcze raz ten sam element i porownaj czy znieksztalcenia sa w tych samych miejscach. Przyjrzyj sie tez jak drukarka sie zachowuje podczas wydruku, zwlaszcza gdy wydruk sie psuje.