Wpis z mikrobloga

Będzie trochę długo :)
Będzie nawiązanie do #wygryw #przegryw #wosp #szpital #zdrowie
W tym roku kończę 20lat niby nic szczególnego ponieważ codziennie każdy ma urodziny.
Wpis ten tworzę że względu na poparcie kilku osób.

A więc przejdźmy do meritum.

Urodziłem się z zarosnieciem odbytu i dodatkowym palcem u lewej ręki, mimo to dostałem. 10/10 w skali apgara. W ciągu doby byłem już po operacji i wyłonieniu stomii która towarzyszyła mi do 3roku życia, wtedy przerzucilem się na pampersy ponieważ do dziś nie mam czucia podczas defekacji. Dziś już nie używam pampersow lecz co 2 dni lewatywy. W wieku 2 lat miałem reflux pecgerzowo moczowy 5stp. Który został zoperowany. W wieku 5 lat pojawiły mi się guzy nowotworowe na powłoka h brzusznych, kolejna operacja. Rehabilitacja trwała do 2010r. Wtedy zlamalem nogę która do dziś nie jest sprawna w 100%. W wieku 14lat zauważono w moim kręgosłup ie ciałko jamiste, według lekarzy taka osoba jak ja nie powinna mieć czucia w nogach a mimo to chodzę biegam, mam zanik mięśni prawostronny ale mimo to daje rade. W wieku 16lat wyladowalem w szpitalu ze względu na brak oddawania moczu, gorączkę 40stopni i drgawki, okazało się że mam zakażenie nerek ostre, podleczyli ale po miesiącu powrót... Wtedy zaczęła się batalia kontakty mój szpital a szpitale specjalistyczne Katowice lodz(w której nie udała się operacja że względu na zbyt powiększony moczowod), dopiero po 9 wizytach szpitalnych każda 1-3tyg udało się dostać na oddział nefrologii w Warszawie w czmd, 1 dzień zajęło im zdiagnozowanie mnie... Ucisk na kręgosłup powoduje u mnie takie coś jak pęcherz neurogenny czi czuje ze chce sikac jak mam pełny pęcherz lecz jak sikam to robi się z niego klepsydra i część moczu cofa do nerek... P
To już minął rok od diagnozy... Co robię dziś i jakie zalecenia?? Samocewnikowanie co 3h, lewatywy co 2 dni, częste kontrolę moczu... Jak narazie wyszło,, tylko tyle" ale z dnia na dzień boję się co będzie.

Dziękuję za przeczytanie odpowiem na wszelkie normalne pytania :)
  • 6