Wpis z mikrobloga

Uwielbiam kino. Muzyka z gladiatora zawsze mi sie podobała, jak był w kinach 18 lat temu, to niezbyt przykładem uwagę kto komponował ścieżkę dźwiękową, tworzyła ona jedność z obrazem. W miare upływu lat sytuacja sie diametranie zmieniła, zakochałem sie w muzyce Ennio Morricone ( ͡ ͜ʖ ͡) Jednak najwieksze wrażenie na mnie do tej pory zrobiła ścieżka dźwiękowa z filmu Interatellar, te emocje w kinie podczas dokowania ktore wlasnie wzbudziła muzyka Hansa... Kiedyś tylko mogłem pomarzyć żeby wybrać sie na jego koncert, a dzisiaj udaje się zrealizować te marzenia ( ʖ̯) załapałem sie jeszcze na ostatnie bilety i jaram sie jak dziecko =)

#muzykafilmowa #chwalesie i #film bo mają być odtwarzane sceny z filmów :)
źródło: comment_hpCkHX08Yt8Ryxdu1vQ84Oxb2Z123E9Q.jpg
  • 8
Byłem w Liverpoolu na koncercie Hansa. Niesamowite przeżycie.

Spłodziłem coś takiego.

Uwaga długie ale można doświadczyć chociaż namiastki tego czego doświadczyłem na koncercie.
@kepa0: Jak lubisz interstellara to będziesz zawiedziony. Mimo wszystko prawdziwe organy robią tam robotę. Nie odtworzą Ci tego na keybordzie czy innym czymś. Ale ogólnie warto, byłem na tym tylko że w Warszawie na Torwarze.
@Namarin: Nagranie i tak tego nie odda, podobnie jak ogladam swoje z koncertu Jean Micheale'a Jarre'a... ale zazdroszczę i tak obecności :D Dla porównania we Wrocławiu w październiku jest koncert muzyki Hansa przez naszą orkiestrę, chyba wybiorę się dla porównania ;-)
@Pioneer95: a jak było z akustyką na hali? Ogladalem z Pragi koncert i muszę ci przyznać rację że organ nie da się zastąpić...jednak chyba tragedii nie będzie ;-) Kiedy był w Warszawie?
@kepa0: Ale to on będzie osobiście? Bo ja byłem na Torwarze w zeszłym roku (luty chyba) to orkiestra grała jego kawałki na żywo po prostu. Rzuciłem okiem na to wydarzenie i nie widzę żeby on tam miał być. "

Mimo, że Hans Zimmer we własnej osobie nie będzie występował podczas koncertów, odgrywa on rolę dyrektora muzycznego oraz kuratora całej trasy, podczas której wystąpią jego przyjaciele i współpracownicy
@kepa0: Ale ogólnie polecam chodzić na takie eventy. Nie ograniczaj się tylko do zimmera. Są bardzo fajne koncerty ogólnie muzyki fimowej. W Toruniu kiedyś byłem i była muzyka filmowa z listy Schindlera czy matrixa. BARDZO fajne przeżycie. No i trzeba patrzeć gdzie będzie fajne nagłosnienie. W Warszawie w Torwarze (taka hala tak naprawde) było średnio. Ale w Toruniu było na takiej jakby salce teatralnej i wrażenie mega. :)