Wpis z mikrobloga

@Manah: On jest dziwny i ma osobowość fanatyka we wszystkim (wystarczy poczytać jego twitty na temat aborcji, czy religii). Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Obecny rozmiar bloków działa i każdego roku sieci stają się szybsze, dyski twarde większe, więc nie ma co kombinować. Nie zwiększać rozmiaru bloku i czekać. Bitcoin jest obecnie chyba najbardziej zdecentralizowany w całej swojej historii, a będzie z czasem tylko lepiej.
@Manah: Bitcoin będzie cały czas dążyć do coraz większej centralizacji... Tak działa wolny rynek.
Kiedyś rozmawiałem o tym z cyberem.
Chińczycy będą zyskiwać coraz większą przewagę. Mają dostęp do taniej energii i jako że szybciej zwracają im się koszta poniesione na koparki, mogą więcej inwestować.
A lightning network jest jakimś quasi systemem bankowym opartym na BTC.
@dpc8: Zdarzają się bloki, które mają ponad 2 MB a potrafią mieć nawet 10x mniej transakcji niż bloki 1 MB. Od czego to zależy? Nie jestem na tyle techniczny.
@Manah: Wątpię, żeby było to bardzo istotne. Takie rzeczy jak ceny prądu mają zapewne ogromnie większy efekt na centralizację kopania.

@kamil-wasniewski: Heh? Nie rozumiem skąd pytanie. Ja nie jestem demokratą. Demokracja jest głupia. Bitcoin z czasem nie będzie się musiał w ogóle zmieniać. Będzie jak woda w kranie - działa wszędzie i nikt nie myśli o jakichś ogromnych zamianach. Tylko zmiany które są bezdyskusyjnie potrzebne powinno się akceptować. Cała akcja
@Manah: Nie mówiąc o tym, że już od dawna rozsyłanie bloków jest optymalizowane i są już metody by nowe bloki były rozgłaszane po sieci w zasadzie tak samo szybko, niezależnie od ich wielkości (do pewnej granicy). Czas rozsyłania bloków to nie jest wieki problem. Nie wiem czemu LukeJr robi z tego taką krucjatę.
darzają się bloki, które mają ponad 2 MB a potrafią mieć nawet 10x mniej transakcji niż bloki 1 MB. Od czego to zależy? Nie jestem na tyle techniczny.


@Manah: Transakcja transakcji nie równa. Jedna transakcja może wysłać kasę ode mnie do ciebie, albo od 100 ludzi to stu różnych ludzi. Ta od 100 do 100 będzie dużo większa bo będzie miała więcej wejść i wyjść.