Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś metoda na przeniesienie systemu ubuntu z dysku HDD na SSD, tak żeby zachowały się wszystkie ustawienia, programy, dodatki?


@Kwas747: Tak. Metoda ogólnie niezależna od tego gdzie i na co chcesz przenieść system. Uruchamiasz jakiś os z pendrive. Robisz partycje na ssd według uznania. Używaż rsync z opcją -a przenosząc wszystkie pliki z partycji systemowej jednego dysku na partycje na SSD. -a to jest archive - przenosi wszystkie właściwości
@Kwas747: If skill : power user to jakiś live, porobić partycje i cp, finalnie chroot na ssd i instalacja gruba, jak 2/3 power user to dd, 1/3 power user clonezilla, tak w os musisz miec 2 dyski, mozna wyjąc i np na pc to zrobić
Problem w tym, że nie mam możliwości podłączenia dwóch dysków. Myślałem o jakimś lustrze systemu, z tego co pamiętam była taka opcja na windowsie
@Kwas747: Nom, dysk z którego kopiujesz i dysk na który kopiujesz. Możesz też zrobić inaczej. W razie czego możesz np zarchiwizować zawartość dysku poprzez tar i wypakować go na nowym dysku (to w zasadzie lepsza wersja "lustra" w windowsie).

Możesz zrobić jeszcze inaczej takie klonowanie tar-em czy rsynciem - bez podłączania dwóch dysków do komputera - wystarczy, że masz dwa komputery. I jest to w zasadzie tak samo proste jak przy
Zdecydowałem sie na instalacje świeżego systemu, troche poklikałem i wszystko jak po staremu, niemniej jednak dzieki za chęć pomocy panowie :)