Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny: ja się w sumie cieszę, że z centrum miasta wypychane są auta. Rewitalizacja dalsza jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność Łodzi, co już miało swoje odzwierciedlenie w rankingach atrakcyjności turystycznej pod koniec zeszłego roku. Jednakże, za pozbywaniem się aut w centrum powinien iść rozwój komunikacji miejskiej w tych miejscach, a tu bez zmian.
@zmienna_pomocnicza: Tylko że w Łodzi mamy juz największą w Polsce strefę bez aut, w większości miast zamyka się tylko ścisłe centrum czyli najczęściej rynek i okolice a u nas zamknięta jest cała deptakowa Piotrkowska, niestety reszta śródmiescia zamiast budować parkingi dla mieszkańców i przyjezdnych zamyka się ulice, wprowadza po cichu strefy "tępo 30" i zamiast normalnego remontu buduje kolejne "łunerfy"
W taki prosty sposób nikt nie chce w centrum mieszkać, firmy
@Sepzpietryny: Przecież deptakowa Piotrkowska i tak nie miałaby żadnego znaczenia transportowego, bo do tego służą Kościuszki i Sienkiewicza, a ewentualne zaparkowane samochody utrudniałyby ruch pieszy.
A z parkingami problemem jest kasa - nikt nie wyłoży forsy na parking, który nigdy się nie zwróci bo taniej jest stanąć na ulicy. A z P&R faktycznie miasto od lat daje dupy po całości. Aż się prosi żeby na start przekształcić w P&R leżące odłogiem
@sredni_szu: Ale przecież nikt ie chce aut na piotrkowskiej, chodzi o uniemożliwianie dojazdu do pozostałej części centrum a Łodź ma ogromne w porównaniu z innymi miastami śródmieście.
I bzdura że taniej jest stanąć na ulicy, stawki zwłaszcza w 1 strefie są raczej spore i raczej nikt kto nie musi nie parkuje tam na dłużej.
@michalec: Naprawdę nie chcesz żeby centrum żyło? Wolisz żeby piotrkowska i okolce wyglądały jak pustynia? W
@Sepzpietryny: Im mniej aut tym więcej ludzi. O elzerach nie mówię bo nie sa istotni. Polskie miasta dorastają do tego. Będą płakać niektórzy, jak płakali na zachodzie czy w USA. A potem zachwyty jak nad naszymi woonerfami. Amen. PS Walczysz o powietrze na Chojnach, gdzie mieszka ograniczona ilość osób i tylko lokalsi tam są, a truć powietrze w centrum to byś przyzwolił łącznie z korkami i rozjeżdżeniem trawników. Nieładnie. Bardzo nieładnie.
@michalec: Nasłuchałeś się i uwierzyłeś fenomenom, wyjrzyj na ulicę i zobacz ilu rowerzystów zobaczysz a potem zastanów się dlaczego w manu zawsze jest pełno ludzi a na piotrkowskiej pusto. Gdy zaczęło tam brakować miejsc parkingowych zrobili nowy parking dla kilkuset miejsc a w centrum się tylko je likwiduje.
I nie popieram rozjeżdżania trawników co mi zarzucasz, łosi parkingowych należy odstrzeliwać a auta odpowiedzialne są za jakieś 5% smogu, to co jest
@Sepzpietryny: Nie wiem. Chojny to dla mnie dość odległy świat, ale o powietrze trzeba walczyć. Fajnie, ze się zgadamy co do trawników! Nie jestem fenomenem, a chodzę głównie pieszo i to wlasnie na Piotrkowska i często nie moge znaleźć wolnego miejsca. W pubie, nie na parkingu ;)
@michalec: Gdy idę się napić nie jadę samochodem ale chciałbym żeby moje miasto żyło nie tylko w piątek wieczorem.
Dopóki nie zaczniemy jeździć autami autonomicznymi które zawiozą nas do celu i zaparkują gdzieś daleko trzeba budować miejsca parkingowe i parkingi wielopoziomowe, inaczej centrum umrze i żadna rewitalizacja nic tu ni pomoże
@Sepzpietryny: I znów sie zgadzamy, bo choć nie trawie aut w centrum, to na parkingi i P+R dla potrzebujących czekam od lat! Pracowałem w roznych miejscach na Pietrynie wręcz cala dobę i nadal bywam, wiec bajki o pustkach nie dla mnie.
@michalec: Na piotrkowskiej jest lepiej niż było ale zobacz sobie ruch na co dzień tam i w manu, na zakupy już nikt tam nie przyjeżdża a firmy często nie decydują się na siedzibę tam bo chociaż to prestiż to kłopoty z dojazdem robią swoje i wiem to z doświadczenia, też miałem biuro na Piotrkowskiej

Nawet teraz zobacz
Piotrkowska https://go.toya.net.pl/25/13758/444413758155/play
Manu https://go.toya.net.pl/25/13758/444413758152/play

I bzdura że taniej jest stanąć na ulicy, stawki zwłaszcza w 1 strefie są raczej spore i raczej nikt kto nie musi nie parkuje tam na dłużej.


@Sepzpietryny: Na prywatnym parkingu wielopoziomowym byłyby jeszcze wyższe. Pierwszy link z google'a sprzed 3 lat mówi, że koszt jednego miejsca parkingowego to ~7-8 tys. euro czyli optymistycznie licząc 30 tysięcy zł (a teraz mamy boom budowlany, więc cena byłaby wyższa). I przy zerowym koszcie