Wpis z mikrobloga

@JednaZTychPrzekletychBestii: to chyba najladniejsze zdjecie czestochowy ever, nie chce cie obrazac jezeli jestes mieszkancem, ale jest to zajebiscie smutne miasto. Bylem tam pare razy, dwa razy w galerii z obrazami Beksinskiego, na jasnej gorze turystycznie. Przejezdzalem przez miasto jedynka wiele razy. Ta glowna aleja jest calkiem spoko, czysta bardzo ale dworzec tez mnie przytloczyl.
@Singularity00: wiesz zwiedzalem je przynajmniej probowalem ale jakos nie odnalazlem punktu zaczepienia zadnego. Szkoda bo wszyscy znaja Czestochowe i mozna to wykorzystac a tak masz nie takie male miasto za to dosyc zabiedbane.
@5684379: doskonale wiem o co ci chodzi... ale prawda jest taka, że polskie miasta poza małymi fragmentami są paskudne i Częstochowa się tu specjalnie nie wyróżnia jakoś bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przejazd DK1 niestety mocno wypacza jeszcze to jak miasto wygląda bo jadąc na Warszawę najpierw wlatujemy w środek PRL-owskiej dzielnicy po wyjechaniu z której mamy trochę zieleni a potem stacje paliw, Tesco i znowu lasek.
@Singularity00: pewnie masz racje, ja sam jak odwiedzalem to zawsze jakies ciekawe miejsca typu Poznan, Wroclaw, Trojmiasto. Sam jestem ze Slaska dokladniej Gliwice, a u nas jakos tak te miasta jako, ze sa jedne obok drugiego to staraja sie miec ta torzsamosc. Gliwice uwazam za bardzo spoko miejsce, maja duzo ciekawych obiektow do zobaczenia, sa naprawde zadbane. Katowice wygladaja kosmicznie jeszcze te male beboki rozsiane po miescie jak krasnale we Wrocku
@5684379: za każdym razem jak przejeżdżam przez tę Waszą metropolię to mnie trzęsie, SYF, brud, czarne z brudu kamienice, dziurawe ulice od tąpnięć, Katowice które chce być piękne z odnowionym rynkiem, a jak już na rynek dotrzesz to oprócz masy Sebastianów i Karyn widzisz też totalny chaos architektoniczny i straszące PRLem budynki hoteli naokoło. Okropność. Sorry, wolę Częstochowę.

W tym roku mam w planach wybrac sie do Kazimierz Wielkiego, Torunia i
@dzafel: w takim razie zapraszam do Gliwic w odwiedziny. Co do Kato to miasto jest zbieranina wszystkiego wiec chaos architektoniczny jest oczywisty, ale nie powiesz, ze nikiszowiec nie robi wrazenia, rynek w nocy wyglada tez calkiem dobrze, okolice spodka trzymaja klimat. Sebiksow jest stezenie az za duze tu sie zgodze, zawsze w nocy jak tam jestem to jest jakas awantura w ich wykonaniu. Za to uwazam ze Krakow jest przereklamowany, fajny
@TwojStaryToKorniszon: a to musze tam byc paredziesiat razy zeby miec jakies zdanie? Bylem i tak wiecej razy niz duza wiekszosc ludzi w tym kraju i nie po to, zeby wysiasc z pociagu, skrecic w prawo potem w lewo i na jasna gore, a troche sobie polazilem. Nie mam zamiaru obrazac tego miasta po prostu takie wrazenie po sobie zostawia.
@5684379: z Katowicami jest ten problem, że to miasto wojewódzkie więc ma kasę na rozwój. Siłą rzeczy potem w kolejności są przylepy czyli miasta które leżą obok Katowic a niestety dużo dalej w kolejce po kasę na rozwój reszta miast w tym Bielsko czy Częstochowa.

Zresztą jeśli już mówimy o śląsku to co z Bytomiem, który dopiero jest obrazem nędzy i rozpaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@5684379: Potwierdzam.
W Częstochowie prócz dwóch alejek, jasnej góry i galerii to nic innego nie ma. Jest to miasto kompletnie do dupy.
Nie ma żadnych miejsc żeby sobie posiedzieć czy prostu aktywnie spędzić czas.
Pewnie zaraz zlecą się obrońcy i będzie "eyyy Biegański, eyyy Bałtyk, eyyy Jura itp."

Miasto jest strasznie smutne, szare i depresyjne.

@Kerwis: Sam jesteś depresyjny, mirku. W Częstochowie doskonale się bawię, aktywnie spędzam czas i jestem bardzo zadowolona. A jojczenie, że nic tu nie ma, nie ma gdzie aktywnie spędzić czas to bzdura: jest promenada, lasek aniołowski, park na Bałtyku, park jasnogóski, niedaleko jest Olsztyn, Blachownia, Poraj, czego chcesz więcej? Kultury? Proszę bardzo! Teatr, filharmonia, miejska galeria sztuki, muzeum wyobraźni, muzea, zapałczarnia, festiwal czytaj!, gaude mater, noc kulturalna, klubokawiarnia pestka, warsztaty w
@Kerwis: Zero argumentów, jedyne, co potrafisz powiedzieć to narzekanie: nie ma, nie da się, smutne, szare, miasto. Dla mnie nie jest ani smutne, ani szare. Realizuję tu swoje pasje, pracuję, zarabiam grubo powyżej średniej krajowej, mam mnóstwo znajomych, rodzinę. Widocznie punkt widzenia zależy, cóż, od punktu siedzenia. Jak ktoś jest smutnym internetowym narzekaczem jak ty, zawsze znajdzie sobie powód. Ani Olsztyn ani Poraj nie są wsiami, to po pierwsze, tylko miasteczkami.
@Stachu06: @robaczek147: @dzafel: @Kerwis:

Dla mnie nie jest ani smutne, ani szare. Realizuję tu swoje pasje, pracuję, zarabiam grubo powyżej średniej krajowej, mam mnóstwo znajomych, rodzinę. Podsumowując: w Częstochowie jest mnóstwo przyjemnych lokali, restauracji, kawiarni, inicjatyw kulturalnych, sklepów, parków, parków rozrywki i miejsc, gdzie można aktywnie spędzić czas. Wokół Częstochowy jest też wiele lokalizacji, do których można wybrać się na dwudzionkową wycieczkę za miasto, pooddychać świeżym powietrzem, przespacerować
Pobierz owlstretchingtime - @Stachu06: @robaczek147: @dzafel: @Kerwis: 
 Dla mnie nie jest an...
źródło: comment_BAQJTUJksfhU6x3oIx7NUW7XBHT3MbFR.jpg