Wpis z mikrobloga

Mirki. Już kiedyś o to samo pytałem ale nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Co muszę zrobić i kupić, tak od A do Z w miarę rozsądnej cenie, aby mieć BEZPIECZNY monitoring w domu? Jedna kamera na mojej szafce obserwująca cały pokój do której miałbym dostęp z każdego miejsca na ziemi przez smartfona. Bezpieczny mam na myśli to, że nikt nie będzie mógł się włamać tak po prostu i zobaczyć obraz razem ze mną. #pytanie #technologia #monitoring
  • 5
BEZPIECZNY


@KomentarzZbedny:
Z tym to może nie być tak super-łatwo. Nie za bardzo wierzę żadnej z chińskich firm pod tym względem - a i "zachodnim" nie do końca. Chińczycy używają masowo jakichś xmeye i pdobnych - a co tam się dzieje to trudno powiedzieć (chyba, że się mylę i spece od CCTV mnie naprostują).
Co muszę zrobić i kupić, tak od A do Z

Podstawowa wersja bez udziwnień

kamerę IP
dostęp do Internetu

Teraz od końca, Internet. Połączenie musi być wystarczająco szybkie i stabilne (upload). Najlepiej ze stałym adresem IP. Jeśli to istniejący już "domowy internet" najprawdopodobniej w sieci jest router do którego trzeba się dostać i otworzyć porty używane przez kamerę. I już – masz zewsząd dostęp do kamery jakby stała
@KomentarzZbedny: Trudny temat, pozostaje chyba tylko VPN. Chińskie kamery potrafią mieć zaszyty "dostęp serwisowy" czyli taki standardowy login+hasło (czasem generowane po dacie/modelu czasem stałe) przez który można się do takiej kamerki dostać, więc wystawianie za firewall kamerki to ryzykowny pomysł.

Najlepiej to by kamera nie była skierowana typowo na miejsca prywatne, raczej na drzwi, okna, korytarze. Takie miejsca gdzie nie biegasz bez majtek. W takiej sytuacji nawet jeśli ktoś Cię podgląda