Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #peugeot #citroen #bmw #puretech Ktoś was jeździ autem z silnikiem 1.6 puretech? Ile przebiegu i jak się sprawuje? Niema problemu z braniem oleju i rozciąganiem łańcucha rozrządu? Myślę o zakupie auta z tym silnikiem o mocy 180km, ale wiem że jego poprzednie wersje miały problemy, podobno je poprawili ale przy poprzednich wersjach mówili to samo.
  • 18
@abitbald: w PureTech podobno nie ma już łańcucha rozrządu. Został zmieniony na pasek, ale czytałem gdzieś, że pasek murszeje i zapycha jakiś osprzęt w silniku. Sam mam VTi (THP bez turbiny), czyli konstrukcję bliźniaczą właśnie na łańcuchu. Póki co bez problemów, ale podobno trzeba się pilnować... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w PureTech podobno nie ma już łańcucha rozrządu. Został zmieniony na pasek, ale czytałem gdzieś, że pasek murszeje i zapycha jakiś osprzęt w silniku. Sam mam VTi (THP bez turbiny), czyli konstrukcję bliźniaczą właśnie na łańcuchu. Póki co bez problemów, ale podobno trzeba się pilnować... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@morelio: słyszałem właśnie że te VTi bardzo dobrze się sprawują i od wielu lat są ciągle stosowane. Faktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@abitbald: mama ma 1.6 VTi od nowości, 50k przebiegu i niestety lubi olej. Poza tym bardzo fajny silnik, około 7,8l/100 w mieście (mama nie umie wrzucać 5 xD) w trasie niestety koło 8 ale to C3 Picasso więc zarówno bryła samochodu jak i krótka skrzynia robi swoje.
mama ma 1.6 VTi od nowości, 50k przebiegu i niestety lubi olej. Poza tym bardzo fajny silnik, około 7,8l/100 w mieście (mama nie umie wrzucać 5 xD) w trasie niestety koło 8 ale to C3 Picasso więc zarówno bryła samochodu jak i krótka skrzynia robi swoje.


@adamua: a co ile mama musi dolewać i ile oleju?
@adamua: mama ma lekką nogę w mieście i ciężka w trasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie w korkach 10l, w trasie przy 70 - 90km\h spalanie 5,4 - 6,5, na autostradzie 6,5 - 7,5 (100 - 120km\h). C4 here ( ͡º ͜ʖ͡º)

@abitbald właśnie spalanie jest w PureTech chyba największym plusem. Też go rozważałem, ale bałem się, że są mocno wysilone
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@morelio: mamie nikt nie pozwala jeździć na trasie ze względu na to że nie wrzuca tej 5 xD
Przy mojej jeździe na tempomacie 110km/h wyszło 6.5l
Mama jeździ po mieście/pod miastem po 80km/h na 4 biegu i spalanie prawie te 8 wychodzi xD
Jak tata jeździ po mieście to koło 7 da radę
właśnie spalanie jest w PureTech chyba największym plusem. Też go rozważałem, ale bałem się, że są mocno wysilone (turbina, dużo kuców z małej pojemności itd.). Akurat VTi są wolnossące i stąd mój wybór. Chętnie posłucham o wrażeniach, jeśli się zdecydujesz :)


@morelio: chętnie opowiem o ile się zdecyduje, bo nie chcę kupić auta która po 100k zacznie robić się awaryjne. Co do ilości kucy do pojemności w żadnym nowym aucie niestety
@abitbald: nie wiem jak konkretnie wersja 180konna, ale jej poprzednik 1.6thp 165 naprawdę ma świetne wyniki spalanie..
Dopóki nie przekraczasz 160, wtedy każde 10km/h to dodatkowe 1.5 litra paliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten 180 koni wprowadzają chyba dopiero na rynek, więc ciężko będzie o opinie przy większym przebiegu
nie wiem jak konkretnie wersja 180konna, ale jej poprzednik 1.6thp 165 naprawdę ma świetne wyniki spalanie..

Dopóki nie przekraczasz 160, wtedy każde 10km/h to dodatkowe 1.5 litra paliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fortySeven: wiem, słyszałem właśnie. Tylko że brał szybko olej i rozciągał łańcuch rozrządu który teoretycznie powinien służyć do końca życia, naszego lub auta ;) A ludzie musieli wymieniać go co 30k i w trakcie jazdy
mój od nowości oleju nie wziął grama (obecny przebieg 11k), jak będzie z rozrządem czas pokaże. Ja mam go tylko na 3 lata, więc mnie to mało interesuje i zaryzykowałem, bo ogólnie silnik bardzo przyjemny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fortySeven: jeśli silnik okaże się wadliwy to za 3 lata jego wartość rynkowa znacznie spadnie, chyba że Cię to nie interesuje ;) Ile już kilometrów nim zrobiłeś? Peugeot
@morelio: @fortySeven: @adamua: zasięgałem informacji z warsztatów i aso, okazuje się że te puretech to są trochę poprawione ale ciągle awaryjne, zarówno 1.2 jak i 1.6 180km. Aż strach na to patrzeć bo wszystkie citroen, ople, peugeoty i Bóg wie co jeszcze są sprzedawane z tym właśnie motorem. Dzięki wszystkim za pomoc.