Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy jest możliwe żeby tak silnie pracować umysłem, że spaliłoby się tyle samo kalorii, co podczas pracy fizycznej np. robienia pompek?

Czyli np. ktoś przez 1 minutę myślał tak intensywnie, że spalił tyle samo kalorii co osoba robiąca w tym samym czasie pajacyki.
Czy w ogóle można się spocić od myślenia?


#pytaniedoeksperta #pytanie #nauka #ciekawostki
bzduraa - Czy jest możliwe żeby tak silnie pracować umysłem, że spaliłoby się tyle sa...

źródło: comment_mLlUzPJRpQI4qcabnTKyLGFKS718fTQh.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@bzduraa: Mam wrażenie że nie jest to możliwe. Mięśnie zużywają dużo energii przez min. tarcie (mięśnia o skórę) i wytracają energię min. przez opór powietrza. No i przez to zużywają tyle energii.
  • Odpowiedz
@bzduraa: Dowodów nie mam, ale znam jedną zołzę. Ciągle myśli o innych, obgaduje i tworzy plotki. Skręca się z zazdrości jak ktoś kupi sobie coś nowego. Wszystkich podejrzewa, że knują przeciwko niej.

I wiesz co? Jest chuda jak patyk. Tylko skóra i kości. Na tej podstawie mogę podejrzewać, że myślenie to ciężka praca.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bzduraa: mózg pochłania jakieś 20% energii. Intensywność myślenia może zmienić ten bilans o jakieś 20-50kcal dziennie.
Świadome myślenie to wąski ułamek tego na co mózg zużywa energię
  • Odpowiedz
@bArrek: Ostatnio na produkcji dłubałem coś w programie maszyny i podeszło do mnie dwóch pracowników.
Stanęli za plecami i gapiąc się w monitor rozmawiają:
- Oj, to trudna praca.
- *z ironią i zdziwieniem* ty to nazywasz pracą?
  • Odpowiedz
@berti: Zależy od ćwiczenia ( ). Napisałem o stratach ogólnych, przy czymkolwiek, bo tarcie występuje nawet przy mruganiu, tak samo jak opór powietrza, mimo że nieznaczny to jednak istnieje
  • Odpowiedz
@berti: Wewnątrz ciała również zachodzi zjawisko tarcia mechanicznego, między skórą, a mięśniem, między mięśniem a kością (chociaż tutaj w sumie jest wyjątkowo małe), dodatkowo ruch rozkurczający, i skurczający mięsień potęguje to zjawisko. Mięsień sam w sobie nie ma tarcia, ale gdy jest poruszany (szczególnie dość często jak przy większości czynności) potrafi się rozgrzewać. No i przez to między innymi gdy wykonujemy aktywności fizyczne się pocimy, ciepło z tarcia, i z pobudzenia
  • Odpowiedz