Wpis z mikrobloga

Już kilka lat temu autor "Dyktatury relatywizmu" zwrócił uwagę na to, że we współczesnej Europie coraz bardziej ogranicza się wolność wypowiedzi chrześcijan. Problem widoczny jest nawet w krajach o długiej tradycji katolickiej. Te bowiem "zaczęły wprowadzać do swoich systemów prawnych nowy rodzaj przestępstwa: „wypowiedzi nawołujące do nienawiści”, które odnoszą się do dyskryminacji lub wrogości wobec osoby lub rzeczy o określonych cechach jak orientacja seksualna czy „tożsamość płciowa".


TO STRASZNE, NIE BĘDZIE MOŻNA NAWOŁYWAĆ DO PRZEMOCY WOBEC OSÓB HOMOSEKSUALNYCH, AH CI BIEDNI CHRZEŚCIJANIE, JAK ONI SOBIE Z TYM PORADZĄ?

Jak wskazuje historyk, żądanie niedyskryminowania osób ze względu na "orientację seksualną" wiąże się z zastosowaniem "ściśle egalitarnego kryterium do wszystkich wyborów, jakie by one nie były" i ostatecznie może doprowadzić do ochrony prawnej takich zboczeń jak kazirodztwo czy pedofilia, "co najmniej, dopóki mają one miejsce między osobami zgadzającymi się na to i bez wyraźnej przemocy".


Trochę zmodyfikowałem:

Żądanie niedyskryminowania kleru i osób mu przyklaskującym wiąże się z zastosowaniem "ściśle egalitarnego kryterium do wszystkich wyborów, jakie by one nie były" i ostatecznie może doprowadzić do ochrony prawnej takich zboczeń jak kazirodztwo czy pedofilia, "co najmniej, dopóki mają one miejsce między osobami zgadzającymi się na to i bez wyraźnej przemocy".

#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #polska #lgbt #homoseksualizm #tysiacurojenniezaleznychmediow #frondacontent
źródło: comment_alRo8hFykcdYz2dL80uzMTNPezlPgbIJ.jpg
  • 9
@Andreth: co za problem za pośrednictwem odpowiedniego rozumowania sprowadzić dowolną wypowiedź do nawoływania do nienawiści?
Np. powiem, że w narodowości X mogą być źli ludzie, albo że ludzie robiący Y czynią zło. To może wywołać u innych poczucie niechęci do X, czy Y, więc wywołałem w ludziach nienawiść, czyli dokonałem w ten sposób nawoływania do nienawiści, nawet, jeżeli powiedziałem zdanie, które jest prawdziwe.
Biorąc pod uwagę jeszcze, że postępowcy twierdzą, że
@brasselOverload:

co za problem za pośrednictwem odpowiedniego rozumowania sprowadzić dowolną wypowiedź do nawoływania do nienawiści?

To właśnie coś takiego odnośnie obrazy uczuć religijnych spotkało ostatnio Tygodnik Nie, gdzie za wydrukowanie takiego obrazka musieli zapłacić 120 000 PLN i nie są do tego potrzebni żadni postępowcy, wystarczą nasi konserwatyści.
źródło: comment_36ey14IKv7GRkrxRNbe6WNThghkRLB4c.jpg
@saakaszi: no proszę, nie spodziewałem, że się z tobą zgodzę tak szybko. Na własne oczy widzisz, że prawo, choćby jak pięknie i wspaniale nie było napisane, to jest tylko narzędziem w rękach ludzi, którzy obiektywni nie są, i będą je naginać pod swoje widzimisię, zwłaszcza, jeżeli są mocno uideologizowani. Pozwolę sobie na odrobinę złośliwości i rzucę jeszcze, że mniej więcej w ten sam sposób komunizm nigdy się nie udaje, bo za
@saakaszi: Jeśli katolicki bóg naucza że należy kamieniować gejów (ks Kapłańska) to knebel jest tu wskazany. Raz krzyżem, raz młotem, katolską ciemnotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)