Wpis z mikrobloga

Kierownica przy niskich prędkościach zaczęła mi rytmicznie chodzić w lewą i prawą stronę, podniosłem dziś auto na lewarku aby sprawdzić czy to wyważenie kół czy luzy na drążku/swożniu. Przy okazji podlewarowałem tył bo coś stukało w tylnym prawym na dziurach.
Niestety oba tylne koła ledwo się obracają, zrobiłem przejazd 100m aby wyeliminować zastanie klocków/tarcz.(używam ręcznego regularnie)
Czy poluzowanie linki ręcznego może pomóc? Czy jakoś doraźnie poprawić. Mechanika zobaczę najwcześniej w piątek, a na takich mrozach nie chcę mi się babrać w wymianę
Dodam że auto to volkswagen Polo 9N i z tyłu mam zwykłą tarczę.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
Pobierz
źródło: comment_eBRpvSJ7PSpcvbsRBfGy8NjnTZT8zJqV.jpg
  • 16
Dodam że auto to volkswagen Polo 9N i z tyłu mam zwykłą tarczę.

@Mawid_Dotyka: TDI? Bo w benzynach dawali bębny. Pytanie czysto z ciekawości.
Poluzowanie linki może pomóc, ale jeżeli gdzieś ci przymarzła, to najlepiej byłoby przy tym postawić auto na parę godzin w jakimś ciepłym miejscu, to może samo puści.
@majster44: Nie ruszałem tyłu od 2 lat raz tylko podciągnąłem ręczny bo słabo trzymał. Zrobiłem przód bo to głównie on hamuje. Byłem na 3 przeglądach i żaden diagnosta się nie przyczepił. Tarcza ma odbarwienia od przegrzania, rant i jest ukruszona więc i tak pójdzie na wymianę skoro już nie wyrabia.
@Jemigrant: Opony od zewnątrz wyglądają normalnie, bieżnik przód 7,3 i tył 7,5 równomiernie, auto stoi pod chmurką, ale jeździ codziennie.
@Mawid_Dotyka: z takich dziwnych akcji jak majtanie kierownicą to najczęściej opony z bąblami, krzywe felgi (wyważenie nie ma nic do rzeczy przy małych prędkościach), wytarte kielichy przegubów wewnętrznych (auta z przód napędem), dopiero potem właśnie stojące tłoczki hamulcowe, po przejechaniu kilku km i rozgrzaniu hamulców zaczyna trząść kierownicą i po podlewarowaniu auta na tak rozgrzanym kołem nie powinieneś był w stanie prawie w ogóle ruszyć
@Mawid_Dotyka: przeguby strzelają na skręconych kołach (zewnętrzne) i podczas jazdy tłuką przy różnych prędkośćiach (wewnętrzne). Obstawiam że opony się skwadraciły, przeleciałeś jakiś krawężnik i tu efekt :P