Wpis z mikrobloga

Mirki,
Czy jest tu ktoś kto zna się na komputerach/telewizorach? Stawiam Flaszkę za pomoc w rozwiązaniu problemu :)

Mam problem z podłączeniem tv LG do komputera przez HDMI. Kiedy podłączam laptop do kompa na TV jest ciągle "brak sygnału". TV, w teorii, wie, że jest jakieś połączenie, bo w źródle obrazu (w którym jest antena, HDMI, USB) kontrolka HDMI się "podświetla". Natomiast komputer nie wykrywa go w ogóle. Co ciekawe, kiedy przełączam ten sam kabel HDMI z komputera na konsolę (XBOX 360) wszystko działa bez zarzutu... co zrobiłem:
- podłączałem kilka komputerów z różnymi windowsami, różnymi kablami HDMI to TV - bez efektów
- podłączałem te same komputery róznymi kablami do innych telewizorów - zawsze działało
- podłączam konsolę do mojego TV róznymi kablami - zawsze działa
Wychodzi więc na to, że komputery działają dobrze, kabel działa dobrze, ale TV na HDMI działa tylko z konsolą... Czy ktoś miał podobny problem? Trochę brakuje mi już pomysłów. Dodam jeszcze, że kiedyś do tego TV podłączałem już te komputery, których teraz używam - kiedyś działało.
Pozdrawiam i życzę miłej końcówki niedzieli.

#komputery #telewizory #windows10 #windows7
  • 8
@Javier0705: Po prostu w sterownikach karty graficznej na kompie/laptopie zmień źródło obrazu na telewizor, a na telewizorze wybierz slot HDMI pilotem gdzie masz podłączony sprzęt.
Konsola robi to automatycznie, komputer wymaga ręcznego ustawienia.
@Bummerang: W sterownikach jest w liście rozwijanej tylko jednaa opcja - wyświetlacz wbudowany. Poza tym na innych telewizorach oba komputery łączą się automatycznie i z automatu duplikują obraz - nie trzeba bawić się w klawisze FN.
@Javier0705: u moich rodziców np. automatycznie obraz się nie duplikował i musiałem ręcznie jak wyżej napisałem ustawiać. Jak twierdzisz, że tak nie musisz robić to wina tkwi w twoim TV.
Na pewno wybierasz pilotem odpowiednie złącze HDMI w TV? jest np. HDMI 1 , HDMI 2 itd.
Jak nie HDMI to przejedź po wszystkich dostępnych złączach w twoim TV sprawdzić czy gdzie indziej obrazu nie wyświetla.
@Bummerang: Złącze HDMI jesy tylko jedno.Wszystkie złącza (oprócz antenowego) są "szare" - w sensie nie da się w nie kliknąć. HDMI podświetla się w momencie wpięcia HDMI do komputera. Więc po podświetleniu klikam i ukazuje się komunikat brak sygnału - bo żaden komputer go nie widzi. Po podłączeniu konsoli obraz odpala natychmiast. Próbowałem zmieniać rozdzielczość, odświeżanie obrazu, restartować komputer z wpiętym już HDMI, przywracanie ustawień fabrycznych w telewizorze... Brakuje mi już
@Javier0705:

W sterownikach jest w liście rozwijanej tylko jednaa opcja - wyświetlacz wbudowany.


No to tu już coś masz nie tak, bo przy podłączeniu TV powinien być model twojego monitora od kompa i drugi obiekt czyli telewizor.