Wpis z mikrobloga

#informatyka #januszebiznesu

Mirki pomóżcie.
Płaciłem informatykowi za stworzenie strony opartej o wordpress, współpraca jednak co tu dużo mówić nie układała się, bo poza wrzucaniem szablonu informatyk chciał, żebym wszystkie rzeczy wpisywał sam na stronę, za niego na co nie miałem czasu. Postanowiłem więc samemu zrobić tę stronę i przy okazji czegoś się nauczyć. Mam bazę już danych zapisaną w XLM wgrałem już ją do Wampserver ale nie wiem zwyczajnie co dalej a firma w której zamówiłem stronę i do której przeniosłem domeny i hosting nie chce mi dać danych do logowania się na serwer FTP, nie chce wysłać mi kopi strony, a kiedy o nią proszę to bezczelnie piszą mi, że każdy prawdziwemu informatykowi wystarczy tylko baza danych w jednym ważącym 2,6 mb pliku ( tak jak by robili łaskę, że dadzą mi dane do strony za którą zapłaciłem pieniądze).
Wiem, że może i są tacy, którzy dają radę i robią nawet bardziej skomplikowane rzeczy ale nie jestem jakimś weteranem informatyki a tutaj ewidentnie mam wrażenie, że ktoś specjalnie robi mi pod górkę i jeszcze bezczelnie piszę, że może mi polecić firmę, która zrobi to za mnie...

Dodam, że za zrobienie tej strony zapłaciłem naprawdę dużo pieniędzy i bardzo chciał bym mieć jej kopie, żeby samemu móc ją zbudować od podstaw ale też nie tracić tego za co zapłaciłem (loga, grafiki, zredagowane oferty itd).
  • 13
@cranberry250: zamawiałem wcześniej hosting, razem z domenami w nazwia.pl ale prosiłem tą firmę, żeby przenieśli moje domeny jak była ta afera z rodo i kazali sobie płacić za sklepy internetowe. Teraz dali mi kod, żebym mógł sobie przenieść domenę (authinfo) ale danych do hostingu, który jest z tą domeną nie chcą podać, ani sami nie chce wysłać jego zawartości tak, żebym mógł bezpośrednio mieć kopie na dysku i wrzucić ją na
@cysiekw: Nie mam. Zapłaciłem tej firmie za przeniesienie moich domen z nazwa.pl na inne miejsce a teraz nie chcą mi dać dostępu do hostingu zastawiając się, że w tej usłudze są same domeny bez hostingu a wiem, że takie usługi zawsze są razem w pakiecie.
, że takie usługi zawsze są razem w pakiecie.


@wmw987: nie, to nigdy nie jest w pakiecie. Domeny możesz mieć wykupione i zarządzane jednym panelem w USA a hosting może stać ze swoim panelem w Bangladeszu albo nawet w Twojej piwnicy :p
Też miała ten problem ale rozwiązała mi go agencja semtak. Zrobili kopię strony a później przenieśli domeny tylko z domeną chwilę to trwało bo trzeba było list wysyłać.
@wmw987: oczywiście, jeśli zapłaciłeś za usługę, to powinni przekazać wykonaną pracę. Chyba, że przekazanie nastąpiło już jakiś czas temu, później zapłaciłeś za przeniesienie na inny hosting a teraz chcesz od nich ponownie kopię to wtedy może być ciężko.
@Szaraban: Nie zapłaciłem za przenoszenie tej strony, bo strona nawet nie została ukończona. Nigdy też nie dostałem kopi tej strony, a strona miała być cały czas otwarta z możliwością aktualizowania. Problem był jednak taki, że ludzie robiący tą stronę nie zrobili nic poza wrzuceniem szablonu z WordPress i zrobieniem loga do strony i kulku grafik, za które i tak musiałem osobno zapłacić. Nie chcieli nawet wrzucić tekstu ofert i zostawili to
Dzięki wszystkim za pomoc. Już ogarnąłem to sam i robię te stronę. Jak wszystko załatwię to napisze wam jak się nazywa ta firma, żebyście omijali szerokim łukiem, bo nawet z kodami AuthInfo były jaja i szopki.