Wpis z mikrobloga

#linux #docker #inteligentnydom #openhab

Stawiam powoli openhaba na raspberry pi, chce ustrojstwo tak skonfigurować żeby w miarę możliwości szybko przywrócić setup na czystej instalacji.
Obecnie openhabian + ręcznie dodawane pakiety (zigbee2mqtt, grafana, influxdb, mosqitto i rożne addony)

Czy ma sens uruchamianie wszystkiego w docker'ach?
Z jednej strony mogę łatwo ściągnąć obrazy i podpiąć configi z prywatnego repa git'a. Z drugiej strony nie znam docker'a i nie jestem do końca pewien czy to dobre rozwiązanie.
  • 8
Do backupow używam i raczej będę ograniczał się do git'a. Zależy mi na opcji szybkiego postawienia systemu od zera
a niekoniecznie wyciąganiu konfiguracji z backupow. Spróbuję dockera i sam się przekonam.
Dzięki
@Roballo jeszcze nie: home assistant/zigbee2mqtt mam na dockerze a openhab poki co jest dalej na openhabianie. Koncze wlasnie wykanczanie docelowego mieszkania to tez wiecej czasu spędzam z żyrafa/walkiem/gniazdkami niz przy kompie. Jak skoncze i zaczne integrowac knx'a to dopiero postawie od zera na raspbianie/dockerze
@niepoprawny30 to jakbyś miał jakieś newsy to jestem otwarty na informacje :D sam niedługo postaram się poeksperymentowac z dockerem, ale z różnymi systemami aniżeli takimi paczkami gotowymi to mogę ewentualnie wymienić się przemyśleniami. Chociaż też się zastanawiam czy raspberry czy może coś innego skoro już I tak konfiguruje podstawy na dockerze.