Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak te kilka lat temu natrafiłem w internetach na kanał ŚmiechawaTV. Od razu mi się ich kontent spodobał mimo (a może właśnie dlatego?) dosyć prostego humoru wyjętego z opowiadań pijanego wujka na urodzinach cioci. To był powiew czegoś nowego w czasach kiedy na polskim jutubie królowały vlogi oraz zgrane gejmpleje z minecrafta. Tutaj był tekst, kadrowanie, jakaś gra aktorska i tak dalej. Mierziło mnie jedynie pokazywanie Podlasia jako miejsca zacofanego, żywcem wyjętego z czasów przedwojnia, gdzie ludzie nadal zachowują się jak chłopi odciągnięte od pługa za czasów kościuszkowskich. Przecież to normalne miejsce niczym nie różniące się od powiedzmy Małopolski. Potem poznałem codzienne życie Podlasian dzięki uniwersum Szkolnej 17... Teraz jak myślę o ŚmiechawieTV to nie jak o śmianiu się z tamtego rejonu Polski tylko bardziej o jak jakieś tajnej rządowej komórce której zadaniem jest polepszanie pijaru Białostocczyzny. Przecież na kanale Śmiechawy jest 100% lepiej niż na Szkolnej. Antek i Szwagier co nóż łapią jakieś fuszki, altanka Szwagra skromna, ale czysta, wódka pita jest kulturalnie ze szklanek, kot chodzi nakarmiony, ubrania czyste itd. Prawdziwy Białystok to przy wirtualnych Mońkach wygląda jak pół dupy za krzaka.

PS: Marzyłoby mi się takie zmieszanie Uniwersum i zaproszenie Konona z Majorem do jednego z odcinków Szwagrów.
#kononowicz to już niestety #patostreamy
KrzysztofSuchodolski - Pamiętam jak te kilka lat temu natrafiłem w internetach na kan...

źródło: comment_FcUCSVblvNWQZTnaI7zU1hnBS7ZQK6vF.jpg

Pobierz
  • 13
@KrzysztofSuchodolski: Obecnie szwagry to troche syf jest. Całe szczęście że przestałem ich oglądać po tym jak zaczęli bezbecko żebrać o subskrypcje byleby dostać ten głupi przycisk jutuby (to chyba była najwieksza aspiracja typowego jutubera z tamtego okresu). @PawelW124: Majster to zupełnie inna liga i nie ma co tu go porównywać do podlasiańskich tworów.