Wpis z mikrobloga

@morm: @Izyk85: ale problem jest taki, że liczycie same transfery. Tymczasem Barca daje absurdalnie wysokie pensje, taki de Jong na start dostanie pensję wyższą niż taka Modricia
@ger47: Kogoś będą musieli sprzedać. Pewnie Rakieta pójdzie w odstawę. Weź też pod uwagę, że o sile zespołu wciąż jeszcze stanowią w dużej mierze wychowankowie, za których Barca nie musiała płacić ani złotówki, albo bardzo niewiele (Pique, Alba, S. Roberto, Busquets, Messi), to połowa podstawowego składu.
@morm: no tak, ale ile musi płacic takiemu Messiemu, a pensje obecnych i przyszłych zawodników będą stale drastycznie rosły bo każdy się będzie dopminał o swój kąsek, widząc ile dostaje taki de Jong na start
@ger47: Messiemu można zapłacić każdą sumę i żadna nie będzie za duża. Stara gwardia poza Albą jest raczej na ostatnich tak dużych kontraktach. Rakitic zarabiający podobne pieniądze co ma mieć De Jong pewnie odejdzie, z listy płac spadnie Vermaelen, nie wiadomo co po sezonie będzie z dużo zarabiającym Coutinho.

Płace rosną ale przychody również. Nie porównuj Milanu z rocznym przychodem 250 mln euro do Barcelony z przychodem 700 mln (bez transferów
@ger47: Bez wątpienia masz rację, ale nie oferowaliby piłkarzowi pensji, gdyby nie było ich stać. Poza tym Barca ma wielu wartościowych piłkarzy, których zaraz będzie musiała się pozbyć. Zwłaszcza w pomocy jest przesyt: Busquets, Rakitic, Coutinho (chociaż ostatnio gra w ataku), Arturo Vidal, Arthur, de Jong, Alena, Denis Suarez. Każdy ma swoją wartość, jest ich zbyt wielu.
@ger47 Piszesz o klubie, który zbliżył się do miliarda przychodu rocznego (jako jedyny), zakup De Jonga to nie jest inwestycja w zabawkę, tylko w przyszłe przychody, normalna inwestycja

Piszesz o pensjach, no sorry myślę że w Barcelonie są osoby które wszystko analizują, niedługo odejdzie kilku graczy którzy zwolnią swoje pensje, Denis, Rakitic, Vermealen

FC Barcelona to nie tylko klub w Hiszpanii, ale instytucja na całym świecie
@morm: @Izyk85: ale problem jest taki, że liczycie same transfery. Tymczasem Barca daje absurdalnie wysokie pensje, taki de Jong na start dostanie pensję wyższą niż taka Modricia


@ger47: Ale problem jest taki, że patrzysz na klub jak na firmę, która żyje tylko z kupna i sprzedaży piłkarzy + opłacania ich pensji. A co z prawami do marki, transmisji, kontraktami sponsorskimi i pewnie innymi źródłami dochodu?
@Perlo I co w związku z tym? Dlaczego przepłacaja? Jeśli mogą sobie na to pozwolić to dają takie pensje i kupują piłkarzy za duże kwoty, nikt nie daje żadnych limitów, to jest inwestycja w przyszłość. Rozmawianie kibiców o finansach takiej organizacji jest bezsensowne, nikt nie zna żadnych liczb, jedynie te co się pojawiają w mediach czy w podsumowaniach - gdzie źle nie wyglądają
@tomekwykopuje: Nie masz pojecia o tym co sie dzieje chyba xD Barca nie placi tyle bo chce, placila tyle bo musiala zeby w ogole pozyskac zawodnikow. Zrobily sie ogromne kominy placowe w tym klubie i zarzad widzi problem, staraja sie pozbywac przeplaconych grajkow. Stary poczytaj cokolwiek o tej sytuacji zanim zaczniesz sie publicznie wypowiadac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomekwykopuje: Niech sobie wliczają, ale to zbliżenie się do miliarda to była zasługa sprzedaży Neymara a nie efekt genialnego zarządzania i coroczna normalność, tylko jednorazowy wyższy wynik :)
A napisałeś, jakby to był standard w Barcy.

Ale dobrze, niech wliczają wszystko co się da.
Dzięki temu mogą ustalić wyższą dopuszczalną kwotę na pensje i niedługo będą wydawać na nie 90% budżetu ( ͡º ͜ʖ͡º)

De Jong
@Beeercik Tak De Jong 30 milionów, jak na teraz ma byc w 3 grupie plac i nie pisz głupot o jakiejś podwyżce za dwa lata

@krissq2502 No super, że atakujesz a o finansach Barcelony masz pojęcia tyle co każdy kibic, czyli w ogóle

Zobaczycie jakieś tabelki i myślicie że taka organizacja będzie miała problemy finansowe, bardziej niż śmieszne
@tomekwykopuje: Jeżeli 21 latek dostaje 16mln (10+6zmiennych) to uważasz to za normalne xD? I ile sobie zaśpiewa podwyżki jak zagra 1-2 dobre sezony? To nie Ronaldo czy Messi albo Hazard lub inne top grajki którzy mogą tyle chcieć bo mają na to argumenty. To 21 latek z talentem z Ajaxu który jeszcze nic nie osiągnął i nie wygrał.

Może nie jebnie, może jebnie, czas pokaże. Ja i wielu innych uważa to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomekwykopuje: Jeśli 16mln Euro to w Barcelonie dopiero 3 grupa płac, to to jest idealne podsumowanie tego co pisali @Perlo @ger47 @krissq2502 ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja wiem, że 16mln to jest razem ze zmiennymi za tytuły i liczbę występów, ale zakładam, że nawet za same występy pensja wyniesie bliżej 16 niż 10 milionów.

Jeśli uważasz, że jeśli De Jong zacznie wymiatać i za 2 lata nie
@Beeercik @krissq2502 Ale wiecie, że powielacie głupotę i nieprawdziwa informacje z tą pensja? Powiedzcie mi które poważne źródło wokół Barcelony napisało o takiej kwocie? Dzisiaj MD podało informacje, że ma zarabiać na poziomie 3 grupy plac czyli poniżej 8/9 milionów. Wierzycie w takie głupoty a później próbujecie coś udowadniać z problemami finansowymi Barcelony, ehh

Czekam na to źródło

Messi kosztuje Barce, bo daje jej o wiele więcej. Zarzucasz mu wyłudzanie pieniędzy? Pokaż
@tomekwykopuje: Rakitić ma 10? i dla Ciebie ok że przchodzi jakiś Czesio i dostaje 8/9+zmienne (nie zapominaj o zmiennych bo na pewno są)?
Ostatnio ze mną się spierałeś o Architektów( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętasz? Skoro ty nie wierzysz w 10+6 to dlaczego ja mam wierzyć w 8/9 i to jeszcze MD.

Wierzycie w takie głupoty a później próbujecie coś udowadniać z problemami finansowymi Barcelony, ehh


Ja nic
@tomekwykopuje:

Piszesz o klubie, który zbliżył się do miliarda przychodu rocznego (jako jedyny)


https://www.fcbarca.com/87450-fc-barcelona-na-drugim-miejscu-w-rankingu-klubow-o-najwyzszych-przychodach.html?utm_source=mamut&utm_campaign=news
No trochę absurdalnie wyglądają te głupotki, które napisałeś na tle tego zestawienia

Messi kosztuje Barce, bo daje jej o wiele więcej. Zarzucasz mu wyłudzanie pieniędzy? Pokaż mi choć jedną wypowiedź w której zasugerował podwyżkę. Z taką inicjatywą zawsze wychodził klub, czekam udowodnij


Oficjalnej wypowiedzi Messiego nie ma, ale to jest oczywiste, że Messi wymuszał podwyżkę grożąc ewentualnym
@krissq2502 Możesz mieć, ale ciężko mieć jakąkolwiek słyszna opinie o finansach Barcelony, nie znając szczegółów

Ja nie mówię, że do Jong będzie miał 8/9 tylko tyle wynosi pensja w drugiej grupie plac (bodaj Umtiti) więc Frankie będzie zarabiał mniej. Dlaczego zakładasz, że w jego zarobkach są jakiekolwiek zmienne? Skąd to? No właśnie sam sobie coś zakładasz. Dwa rozumiem, że też nie może dostać 3 mln jako jeden z największych talentów w Europie
@ger47 Głupotki? Masz poczytaj i później pisz o głupotach http://weszlo.com/2018/11/28/barcelona-otworzyla-ksiegi-potezne-wplywy-niebotyczne-wynagrodzenia/

No sorry, ale #!$%@? farmazony, niepoparte żadnymi rzeczywistymi argumentami, wszystko opiera się na twoim zmyślonym świecie. Trochę to śmieszne. Podam argumenty, poparte rzeczywistością, czyli to czego nie potrafisz

Aha, oficjalnej wypowiedzi nie ma, ale jest to oczywiste?? Jeszcze groził odejściem? Gościu weź przestań pisać takie farmazony. Messi na swoje 30 urodziny nawet miał tort w kształcie herbu Barcelony (tak to nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomekwykopuje: ale się cały oplułeś xD Tymi kilkadziesiąt milionami z artykułu możesz się podetrzec, liczą się przychody z rankingu Deloitte, a nie przychody ze sprzedaży piłkarzy, jak to cały czas utrzymujesz. W ogóle zarzucasz mi zmyslanie samemu pisząc o jakimś bzdurnym miliardzie euro przychodów, człowieku, zastanów się. Elo.
@tomekwykopuje:

Ile dostaje Vinicius?


Wiedziałem że w to uderzysz, a więc 7 cyfrowa kwota. Ile nie podano. Wszyscy strzelają. Wiadomo jedynie że Real zarządza w jakimś stopniu jego wydatkami, by go lekko wychować i mu nie odbiło. Jakbym miał strzelać 3-5 i bonusy za zmienne. Jeżeli bliżej 5 to dużo, jak na 18 latka, ale Real płace ma bardziej zbalansowane, szczególnie po odejściu CR7.

Nie wiem dlaczego nie wierzysz MD


No
@krissq2502
@Beeercik

Ciężko mi powiedzieć czy Barcelona wyrównała ofertę PSG co do pensji czy nie, bardziej myślę, że FdJ przekonało to, że sam Bartomeu udał się do Amsterdamu, żeby go przekonać do transferu, mógł przecież pomyśleć "Kurde naprawdę im na mnie zależy", wiem że mógł się bać konkurencji, ale kluczowi pomocnicy Busquets, Rakitic przekroczyli już 30 lat, o ile Busquets będzie w klubie jeszcze z 2/3 to Rakitic może już odejść latem