Wpis z mikrobloga

Dziś mija 20 lat od premiery "Blair Witch Project" — niskobudżetowego horroru, który poprzedziła skuteczna kampania reklamowa, informująca, jakoby aktorzy i reżyser faktycznie zaginęli w straszliwych okolicznościach.

Nakręcona w osiem dni produkcja, której budżet wyniósł około 60 tysięcy dolarów, okazała się niespodziewanym i gigantycznym sukcesem kasowym, zarabiając niemal 250 milionów dolarów na całym świecie i promując dotąd mało znaną technikę found footage.

#film #filmy #horror #horrory
oba-manigger - Dziś mija 20 lat od premiery "Blair Witch Project" — niskobudżetowego ...

źródło: comment_frokYT3VO9f0xiRn2WbNuXTfE9gXaVCp.jpg

Pobierz
  • 28
@oba-manigger: mam bardzo brzydki nawyk przewijania filmów, a tutaj siedziałam i oglądałam jak zahipnotyzowana. Sporo horrorów za mną, więc szczerze mówiąc nie wzbudził we mnie specjalnego strachu. Dopóki współlokatorka nie dotknęła mojego ramienia, wyrwała mnie "z transu", a ja z wrzaskiem podskoczyłam na krześle.

Sentyment mocno, chyba dzisiaj odświeżę.
@Vonsatch: Jak oglądałem kiedy był, że tak powiem "świeży" byłem bardzo rozczarowany po seansie. Za sukcesem filmu nie ukrywajmy stało to, że wmawiali, iż jest to prawdziwa historia. Znaleźli rzekomo film, który nagrały zaginione osoby. Osobiście nigdy nie dostrzegałem tego "klimatu", nad którym niektórzy się rozpływają. Dużo krzyku o nic.

Teraz kiedy jako miłośnik horrorów i oglądaniu praktycznie wszystkiego co wychodzi z tego gatunku, mogę powiedzieć, że mam dodatkowo żal za