Wpis z mikrobloga

Nazwa: Verde Mate Cactus de Juarez
Kraj pochodzenia: Brazylia
Skład: yerba mate, opuncja figowa, trawa cytrynowa, aromat.
Opakowanie: aluminiowe z zamknięciem strunowym
Masa w opakowaniu: 500g
Cena: 17,09 zł

Piłem tylko jako terere.

Gdy zamawiałem jakiś czas temu zapas yerby, w oczy rzucił się mi smak kaktusowy. Dodatkowo był to produkt Verde Mate, której inne smaki już wcześniej przypadły mi do gusty. Zainteresowany musiałem spróbować.

Yerba jest, jak już Verde Mate zdążyło przyzwyczaić, zapakowana w wygodne aluminiowe opakowanie z zamknięcie strunowym. Dzięki temu susz nie traci świeżości i nie trzeba go przesypywać do słoika. Na opakowaniu pojawiają się informacje o tym, że jest to produkt bezglutenowy, wegański, niewędzony oraz, że szczyci się mianem “fair product”.

Po otwarciu opakowania da się wyczuć słodki aromat. Kojarzy mi się z zapachem suchego sianka, zaś słodycz przypomina trochę woń kandyzowanych owoców.

Jak przystało na green yerba mate, susz ma jasnozielony kolor. Listki są połamane w drobne kawałki o wymiarach w przybliżeniu 3x4 mm. Pojawiają się także łodyżki, które na oko stanowią około 20% objętości suszu.

Po zalaniu wodą napar nie pachnie jakoś bardzo mocno. Delikatnie majaczy trawistość i minimalna cytrusowość. Prawdopodobnie przy zalaniu gorącą wodą pojawiłby się mocniejszy zapach.

Za to smak robi mocne wrażenie. Szczerze mówiąc mogę go określić tylko jako niespotykany. Nie próbowałem jeszcze niczego podobnego i ciężko mi to nawet do czegokolwiek porównać. Tak chyba po prostu smakuje kaktus ;P Smak jest słodki, trawiasto-owocowo słodki. Po chwili pojawia się goryczka, która jest jednak delikatna - mimo, że pozostaje w ustach i czuć ją długo, to mimo to nie pojawia się wrażenie “ściągania ust”. Oczywiście nie ma śladu żadnej wędzoności oraz kwasowości. Smak można określić jako łagodny i bardzo przyjemny. Zdecydowanie nie odrzuca - aż chce się kolejny raz siorbnąć.

Pijalność na najwyższym poziomie. Wchodzi bardzo lekko. Doskonale nadaje się na terere. Podana na zimno sprawdzi się jako lekki napój orzeźwiający. Efekt pobudzenia tak jak w przypadku innych wypustów Verde Mate jest według mnie subtelny, aczkolwiek zauważalny.

Zdecydowanie polecam spróbować i przekonać się, że nie każde mate musi smakować tak samo.

Ogólna ocena: 8,0/10.
#gobipijeyerbe

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #verdamate #cactus #kaktus #terere
gobi12 - Nazwa: Verde Mate Cactus de Juarez
Kraj pochodzenia: Brazylia
Skład: yerba...

źródło: comment_YEgNndLFSLkd4kRLYRHTkl2m1VpbFrIE.jpg

Pobierz
  • 7