Wpis z mikrobloga

tydzień temu miałem wymienianą chłodnice wody i intercoolera +przewód
teraz wracam z pracy i zapaliła się kontrolka z płynu chłodniczego, zgasła po jakichś 500m temperatura nie wzrosła
ale wiatrak chodził na full obrotach aż lekko wyło, dzwoniłem do mechanika który mi to robił to mówi że najwidoczniej dopiero teraz się odpowietrzył cały układ, od czasu założenia nowych chłodnic zrobiłem już jakieś 400-600km czy to możliwe że gdzieś może być jakaś nieszczelność czy tak jak mówi dopiero teraz sie odpowietrzyło i mam sie nie martwić, jedynie dolać płynu chłodniczego ?
#bmw #e46 #samochody #pytanie #motoryzacja
  • 11
@masujbobra: Ostatnio miałem wymieniany zbiorniczek wyrównawczy, układ odpowietrzony. Po tygodniu kontrolka o niskim stanie płynu, dolałem 1l i od 3 tygodni spokój. Może tak być, że dopiero po jakimś czasie układ odpowietrzył się w 100%, ale nie jestem pewny.
@masujbobra po pierwsze sprawdź stan płynu. Po drugie bmw trzeba porządnie odpowietrzyć!

Jak stan płynu się zgadza, nie ubyło go, to stań na suchym podjeździe albo na śniegu i będzie widać czy płyn cieknie. Odpal auto i przegazuj chwilę.

Generalnie jeżeli ci temperatura nie rośnie za bardzo to pewnie nic mu nie jest.

Moje m52 niedawno się rozszczelniło, temperatura po 2 km rosła jak wściekła na czerwone pole, płynu ubywało, tyle ze
@masujbobra jak coś to najpierw odkręc odpowietrznik i zalewaj do momentu aż nadmiar płynu będzie nim wypływać. Zakręć wszystko i dopiero odpal.

Ale jak w wyrównawczym sucho to trochę podejrzane... Sprawdź przede wszystkim czy nie cieknie.

Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)