•  

   @stalowy_scyzoryk:
   < nie dajmy się podzielić
   < bekazlewactwa
   wybierz jedno

   +: lemek3
  •  

   @stalowy_scyzoryk: mylnie rozumiesz pojęcie silna gospodarka, bo z tego co rozumiem z obrazka jest to nic innego jak bogacenie się ponad wszelką miarę, a silna gospodarka wspiera wszelkie aspekty i zdobycze technologiczne i kulturowe na danym obszarze, także mem nie trafiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: mikka22
  •  

   @Doman_60: Chodzi mi o coś nieco innego.
   Nieraz bywa tak że, ktoś rozwala merytoryczną dyskusję gospodarczą, wyjeżdżając z tematyką światopoglądową.

  •  

   @stalowy_scyzoryk: a czemu przypisujesz światopogląd lewicy?

  •  

   @mikka22: Źle się wyraziłem.
   Prawica: Konserwatyzm, Kapitalizm
   Lewica: Postępowość, Socjalizm
   Jestem za odcięciem się od osi światopoglądowej i wspólnym budowaniu zdrowego kapitalizmu.

   Niestety socjaliści lubią podrzucić do kapitalistycznej, merytorycznej dyskusji wątek światopoglądowy, co nieraz kończy się gównoburzą.

  •  

   @stalowy_scyzoryk: no już lepiej. Konserwatyzm - to dla mnie inaczej "obrońcy przegranej sprawy". Bo opowiadają się za czymś co przeminie, co jest już anachronizmem tylko jeszcze o tym nie wiedzą.

   co to jest zdrowy kapitalizm? chyba chce tego i lewica i prawica?

  •  

   @mikka22: Gospodarcza lewica (socjaliści) są za wysokimi podatkami i wysokim socjalem, co nie jest zdrowe.
   Do tego jeszcze mamy
   Liberalizm: Postępowość, Kapitalizm
   Kaczyzm?: Konserwatyzm, Socjalizm (jak to się nazywa?)

   Ja jestem za zjednoczeniem się Prawicy i Liberałów

  •  

   Gospodarcza lewica (socjaliści) są za wysokimi podatkami i wysokim socjalem, co nie jest zdrowe.

   @stalowy_scyzoryk: nie, wręcz przeciwnie. Są za niskimi podatkami. A mówiąc bardziej precyzyjnie są za sprawiedliwymi podatkami to znaczy jak cię nie stać to ich nie płacisz, płacisz je wtedy kiedy cię na nie stać.

   Pytanie czy to zdrowe dla gospodarki czy nie. Oczywiście że zdrowe co pokazują liczne badania a nawet potwierdziła to szefowa Banku Światowego pani Lagarde.

   Kaczyzm?: Konserwatyzm, Socjalizm (jak to się nazywa?)

   @stalowy_scyzoryk: nie no bez przesady, jaki socjalizm, to populizm! Zmniejszają podatki i dają przywileje najbogatszym. boją się polityki społecznej... no proszę cię.

  •  

   @mikka22: A 500+ to nie socjalizm? Populizm, to dobra nazwa.
   Poza tym co to znaczy sprawiedliwy? Teraz jest sytuacja w której, niezamożnym rząd zabiera dużą część ich dochodu, po czym przekupuje ich oddając im ten dochód xd
   Co do bogatych, lepiej żeby prowadzili przedsiębiorstwa w kraju i płacili niskie podatki, niż żeby się wynieśli za granicę z powodu zbyt wysokich.

  •  

   A 500+ to nie socjalizm?

   @stalowy_scyzoryk: to nie jest program socjalny! nie jest skierowany do najbiedniejszych. Zresztą to jest jeden jedyny program podczas gdy w zachodniej europie jest tych programów dużo więcej.

   Teraz jest sytuacja w której, niezamożnym rząd zabiera dużą część ich dochodu, po czym przekupuje ich oddając im ten dochód

   @stalowy_scyzoryk: ojejku no tak. W polsce mamy regresywny system podatkowy, to nie mamy o czym dyskutować. Zresztą krytykujesz liniowy system podatkowy bo de facto w polsce mamy liniowy podatek, za którym opowiadają się właśnie liberałowie.

   Co do bogatych, lepiej żeby prowadzili przedsiębiorstwa w kraju i płacili niskie podatki, niż żeby się wynieśli za granicę z powodu zbyt wysokich.

   @stalowy_scyzoryk: no proszę cię.. szantażują cię ludzie bogaci? Widzę, że stawiasz sprawę wprost. Bo sam widzisz, że tu nie ma żadnej ściemy o prawach rynku czy teorii skapywania. Bogaci nie będą płacili podatków bo mają taką władzę. mają niedostępne dla reszty ludzi możliwości unikania opodatkowania.
   Natomiast jeżeli buntują się ci mniej zamożni to dla nich można wszystko ustawić, albo ich spacyfikować. Nikt nie ulega presji tym mniej zamożnym natomiast przed bogatymi klękają na kolanach.

   Wszystko da się zrobić trzeba tylko chcieć. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że politycy siędzą w kieszeni u lobbystów czyli wielkiego biznesu więc za bardzo nie mają ochoty zwiększać im podatków, dlatego zawsze rzucają takie ochłapy jak "niedasię, bo się wyniosą za granicę".

  •  

   @mikka22: W ogóle fajnie się z Tobą dyskutuje :') Prawda, chociaż mniej zamożni mają głosowanie i jest ich więcej.
   Zgadzam się, teoria skapywania nie działa (Bangladesz). Co do wynoszenia, niestety teraz trochę firm poleciało.

   De facto W polsce mamy regresywny system podatkowy, to nie mamy o czym dyskutować. Zresztą krytykujesz liniowy system podatkowy bo de facto w polsce mamy liniowy podatek, za którym opowiadają się właśnie liberałowie.

   Nie wiem jak to dokładnie działa. To też obrazuje problem, mamy cholernie skomplikowane prawo podatkowe i przeciętny obywatel nie ma prawa się w tym orientować.
   Jak 500+ nie jest programem socjalnym?

  •  

   @stalowy_scyzoryk: chyba tutaj masz to dobrze opisane Odwrócona redystrybucja

   Jak 500+ nie jest programem socjalnym?

   @stalowy_scyzoryk: no dobrze zgodzę się nazwijmy go programem socjalnym no ale to jest jeden jedyny program socjalny choć nie skierowany dla osób najbiedniejszych. Jednak PIS to partia prawicowa.

  •  

   @mikka22: Wielkie światowe koncerny rzeczywiście omijają podatki, a pieniądze w dużej mierze wyprowadzają za granicę, bardziej chodzi mi o średnie i małe polskie firmy, które budują krajową gospodarkę. Oni muszą płacić dużo.