Wpis z mikrobloga

@mikka22: Źle się wyraziłem.
Prawica: Konserwatyzm, Kapitalizm
Lewica: Postępowość, Socjalizm
Jestem za odcięciem się od osi światopoglądowej i wspólnym budowaniu zdrowego kapitalizmu.

Niestety socjaliści lubią podrzucić do kapitalistycznej, merytorycznej dyskusji wątek światopoglądowy, co nieraz kończy się gównoburzą.
@stalowy_scyzoryk: no już lepiej. Konserwatyzm - to dla mnie inaczej "obrońcy przegranej sprawy". Bo opowiadają się za czymś co przeminie, co jest już anachronizmem tylko jeszcze o tym nie wiedzą.

co to jest zdrowy kapitalizm? chyba chce tego i lewica i prawica?
@mikka22: Gospodarcza lewica (socjaliści) są za wysokimi podatkami i wysokim socjalem, co nie jest zdrowe.
Do tego jeszcze mamy
Liberalizm: Postępowość, Kapitalizm
Kaczyzm?: Konserwatyzm, Socjalizm (jak to się nazywa?)

Ja jestem za zjednoczeniem się Prawicy i Liberałów
Gospodarcza lewica (socjaliści) są za wysokimi podatkami i wysokim socjalem, co nie jest zdrowe.


@stalowy_scyzoryk: nie, wręcz przeciwnie. Są za niskimi podatkami. A mówiąc bardziej precyzyjnie są za sprawiedliwymi podatkami to znaczy jak cię nie stać to ich nie płacisz, płacisz je wtedy kiedy cię na nie stać.

Pytanie czy to zdrowe dla gospodarki czy nie. Oczywiście że zdrowe co pokazują liczne badania a nawet potwierdziła to szefowa Banku Światowego pani
@mikka22: A 500+ to nie socjalizm? Populizm, to dobra nazwa.
Poza tym co to znaczy sprawiedliwy? Teraz jest sytuacja w której, niezamożnym rząd zabiera dużą część ich dochodu, po czym przekupuje ich oddając im ten dochód xd
Co do bogatych, lepiej żeby prowadzili przedsiębiorstwa w kraju i płacili niskie podatki, niż żeby się wynieśli za granicę z powodu zbyt wysokich.
A 500+ to nie socjalizm?


@stalowy_scyzoryk: to nie jest program socjalny! nie jest skierowany do najbiedniejszych. Zresztą to jest jeden jedyny program podczas gdy w zachodniej europie jest tych programów dużo więcej.

Teraz jest sytuacja w której, niezamożnym rząd zabiera dużą część ich dochodu, po czym przekupuje ich oddając im ten dochód


@stalowy_scyzoryk: ojejku no tak. W polsce mamy regresywny system podatkowy, to nie mamy o czym dyskutować. Zresztą krytykujesz
@mikka22: W ogóle fajnie się z Tobą dyskutuje :') Prawda, chociaż mniej zamożni mają głosowanie i jest ich więcej.
Zgadzam się, teoria skapywania nie działa (Bangladesz). Co do wynoszenia, niestety teraz trochę firm poleciało.

De facto W polsce mamy regresywny system podatkowy, to nie mamy o czym dyskutować. Zresztą krytykujesz liniowy system podatkowy bo de facto w polsce mamy liniowy podatek, za którym opowiadają się właśnie liberałowie.


Nie wiem jak to