Wpis z mikrobloga

Dzisiaj ide po drugą wypłatę w nowej pracy. Pierwsza byla o 450zl netto nizsza niz sie umawialismy, jak pytałem czemu to rzekomo za okres próbny tylko za paliwo itp.
Powiedzialem okej, jeszcze nie odejde i poczekam do drugiej.
Jak dzisiaj znowu mi nie da tej umawianej kwoty (a na 90% wiem że nie da) to pytam czy bluze firmową oddac mu od razu czy przywieźć wypraną.

Dajcie plusa na odwage żeby się za latwo nie dać
#pracbaza #bieda
  • 304
@alfabeta11: @temokkor: przechodziłem i chcial mi dac umowe o prace z najnizsza.
Ja mowie ze studiuje zaocznie i w sumie nie chce umowy o prace na razie, nie chce bo na zleceniu mogę wiecej zarobić a z umowy o prace dosłownie żadnego plusa nie widze.
Mówię "daj zlecenie i wiecej na teke, a i tak poniesiesz mniejsze koszty". Poszedl do księgowej co i jak bo nigdy na zlecenie nie zatrudniał,
dzisiaj powinien mnie zawolac i dac rachunek (niby ode mnie dla niego, ale wystawiony przez jego ksiegowa) i jestem prawie pewien ze Bedzie tam znowu najnizsza krajowa, a gdzie te negocjacje i to wszystko...


@RianesS: To wystaw mu sam osobiście rachunek z kwotą, na jaką się umawialiście. Bo to zleceniobiorca powinien wystawiać rachunek, ale często zleceniodawcy robią to w imieniu zleceniodawców i dają im tylko tak jakby do zaakceptowania.
@pumpkinguy: mialem umowe. I spoko w sumie o ten grudzień mi nie chodzi, mowil na początku ze wprowadzenie bede mial mniej platne, polecial mi po najnizszym tym co musiał.

Ale styczeń juz powinien byc normalne a pewnie nie będzie.

Najlepsze jest to, ze zatrudnił mnie bo pracownik który pracował 12 lat odchodzi, wiec na jego miejsce znalazl mnie. Tamten jest do dziś. Jak odejdziemy we dwoje to beda w dupie bo