Wpis z mikrobloga

Ściągniecie starej gwardii w zasadzie wymusza na SLD dołączenie do tej koalicji. W takiej sytuacji PSL ma problem bo planowali między innymi razem z SLD iść bez platformy. Spycha to też wszelkie inne inicjatywy na bok. Dobre zagranie Schetyny jeśli chodzi o rozpychanie się na szeroko rozumianej opozycji. Czy dobry krok wyborczy? Nie jestem przekonany :)
#polityka #4konserwy #neuropa #wybory
Pobierz
źródło: comment_KrryXQN1cAcNXQEnRR3v3avsnYHc5xnm.jpg
  • 8
@Klimbert: Nowoczesna to też ciekawa sytuacja. Robili wszystko byle nie trafić do koalicji z PO. Teraz trwa w zasadzie ich dobijanie. Co do PSLu to podtrzymuje swoje zdanie. W partii jest bardzo dużo osób które podchodzi do tego negatywnie. Tam jest bardzo dużo doświadczonych polityków.

ale w Parlamencie Europejskim PO i PSL należą do jednej frakcji.


@Klimbert: Tu nie chodzi o to co będzie po wyborach. PSL woli od lat
@PatologiiZew: Pytanie czy PSL wejdzie do PE bo od jakiegoś czasu balansują na granicy progu wyborczego. Moim zdaniem to kwestia jak dobre miejsca na listach byliby w stanie ugrać. W PE zarabia się dużo kasy, jak dostaną dobrą propozycję to moim zdaniem dołączą do koalicji.
@PatologiiZew: Na wybory do PE to moze być dla nich dobre zagranie o ile wystawią tych wszystkich rozpoznawalnych byłych premierów. Co by nie mówić, ale Sikorski, Miller, Buzek czy Cimoszewicz to głosów moga trochę dać. Nawet na specjalistkę od kamieniowania dinozaurów ludzie zagłosują.
Zresztą PiS tez kilka znanych postaci chce dać na listy żeby podbiły wyniki.
@PatologiiZew: Ostatnio pozytywnie mnie Schetyna zadziwia. Nie pod kątem jego jako osoby bo jak nim gardziłem tak gardzę ale rzeczywiście dobrze rozplanowane. Wyborczo według mnie też. Praktycznie ustawili się na lidera i wymusili na innych współpracę na ich warunkach. Wyborcy też taki szeroki front powinni zaakceptować, bo jednak tu chodzi o centrum a nie te 20% szurów co i tak w PiSie będzie siedzieć choćby Kaczyński gwałcił zakonnice na pasach.
. Praktycznie ustawili się na lidera i wymusili na innych współpracę na ich warunkach.


@Herubin: Problem zacznie się przy układaniu list wyborczych. Tak dużo liderów a tak mało miejsc biorących. Taki cytat z ostatniego wywiadu Ewy Kopacz:

"Dlaczego Małopolska? Co ja mam z nią wspólnego? G.Schetyna jest osobą, która była ministrem w moim rządzie. I mam nadzieję, że dokładnie potrafi liczyć. Przypomnę, że w ostatnich wyborach startowałam z Wawy i mój