Wpis z mikrobloga

Na Aliexpress wyszukując "prescription lenses" trafimy na soczewki okularowe różnych sklepów - np. Engeya, TendaGlasses, Gmei, itd.
Wchodząc w jeden ze sklepów z listy, np. mój zakup był w Engeya, znajdziemy dziesiątki różnych oprawek w dużej liczbie kolorów.
Zanim dokonałem zakupu chodziłem po optykach, gdzie zauważyłem, że większość okularów bez nosków siedzi mi za wysoko na moim nosie, z powodu mojej grubej kości nosowej.
U optyka się dowiedziałem, który typ oprawek pasuje na moją twarz, i że należy zwracać uwagę na szeroki nosek.
Znalazłem kilka oprawek, które mi odpowiadają - link, i przymierzałem je w GIMPie, czy mi pasują.
Przy zamawianiu wybieram jeszcze grubość soczewek - link, wybierałem standardowe Indeks 1.61, żadne polaryzacje, progresje, fotochromy, ..
razem z soczewkami podaję informację, jaką mam wadę wzroku, i rozstaw oczu - czyli odstępy od środka twarzy, które miałem wypisane na recepcie od okulisty.

Za obie okulary (oprawki+soczewki) zapłaciłem po około 85 zł. Te po prawej mam 2 lata, moc -3.00. Te po lewej są nowe, -3.25 na każde oko - troszkę mi się wzrok pogorszył. Wieczorami troszkę gorzej widziałem. Byłem międzyczasem u okulisty i oprawki były w porządku.

Jakość wykonania bardzo dobra, nie mam nic do zarzucenia. Jeśli miałbym astygmatyzm, szkiełka nie wyszłyby drożej.
#optyka #okulary #okulista #zdrowie #cebuladeals

rukh - Na Aliexpress wyszukując "prescription lenses" trafimy na soczewki okularowe r...

źródło: comment_tvk5t39pLt0L0fGcbskp9gL6PeYBIdpj.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rukh: przyszły już z soczewkami? Pytałeś lokalnych optykow co o nich sądzą lub czy i za ile wstawiliby w nie szkła??
@rukh: No i fajnie, dzięki za pomoc, znalazłem oprawki z dokładanymi nakładkami za ułamek ceny, co w Polsce wołają, w przyszłym miesiącu mam wizytę u okulisty i będę zamawiał sobie parkę, zobaczę co te chińczyki produkują.
@TomdeX: Nie kupuj ładnych oprawek na ciemno. Albo przyłożyć w Photoshopie/Gimpie do twarzy, albo przymierzyć u lokalnego Optyka taki typ oprawek.
Mi podobały się pewne okrągłe oprawki, jak i oprawki pilotki. Niestety w optyku przymierzałem, tego typu oprawki na moją twarz nie pasowały.
@rukh: dobra, miales recepte od optometrysty to był pomiar rozstawu oczu ale jak chinczyki ogarneli wysokosc zrenic? kazdy inaczej ma zbudowany nos, uszy itd i inaczej dane soczewki leza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wysokość jest mniej więcej ponad środkiem szkiełek raczej. Wysokość źrenic nawet od okulisty nie dostaję.
Ważniejszy jest rozstaw, byś mniej więcej przez środek szkiełek w poziomie patrzył, gdy patrzysz na wprost.
@wuwuzela1
Pytałeś lokalnych optykow co o nich sądzą lub czy i za ile wstawiliby w nie szkła??

@JcL: .. i tak. Byłem w nich u okulisty, bo potrzebowałem nowego badania gdy przedłużałem prawo jazdy. Zmierzyli moce, i wszystko było z nimi w porządku, dopasowane pod moją wadę.
Ale to było później i wcześniej się nie dało odpowiedzieć na twoje pytanie. :)

Po dwóch latach ich posiadania zaczęła schodzić warstwa filtrów, i poszły