Wpis z mikrobloga

Jak pewnie wiecie lub nie pływam statkami. Nie jestem kapitanem jak Jack Sparrow, ale drugim oficerem. To zdjęcie, pokazuje soar, czyli taki statkowy radar. Bez tego nie wiedzielibyśmy co jest wokół nas. Jako drugi oficer odpowiadam na ten sprzet i jakby to górnolotnie nie brzmiało za nawigację statku. Można powiedzieć je jestem takim Yanosikiem na wodach, ale nie ma tu policji, więc nie zgłaszam suszenia. Dobra, bez śmieszków. Widzicie te jasne kropki w prawym górnym rogu? To obiekt, do którego płyniemy. Podobno jakiś inny statek miał problem, a że jesteśmy najbliżej, to sprawdzimy. To raczej nie są piraci, ale każdy z nas jest przygotowany do abordażu.

#statki #morze #ocean #ciekawostki #sonar
Pobierz Cesarz_Polski - Jak pewnie wiecie lub nie pływam statkami. Nie jestem kapitanem jak J...
źródło: comment_5hD5eDSKG62iILSI2ckEWxN3ji0X2Dhq.jpg
  • 16
@asdasdce2w: kapitan i starszy oficer mają pistolety. Generalnie ochroną statku zajmuje się ekipa wynajęta przez armatora. Jednak z tego co sobie z załogą rozmawiamy, to w razie ataku piratów mamy się od razu poddać. Ze względów bezpieczeństwa, bo jeśli nawet byśmy się obronili, to trzeba będzie to zaraportować. Konsekwencje użycia broi bez powodu są duże.
sonaru xd ... W "polowaniu na czerwony październik" może tak mówili xd To jest radar... Autor posta nawet gdyby był pierwszy dzień w szkole morskie to już by to wiedział ...