Wpis z mikrobloga

Spotkałem niedawno takiego jednego emerytowanego majora, który od początku starał się mnie zainteresować losem bolszewików, bo cierpieli straszne tortury z rąk Polaków których nazywał #!$%@? i mordercami. Kilka dni później, po kolejnych fantastycznych opowieściach, cytatach, urywkach uderzających w polskich żołnierzy, pożalił mi się że on, OFICER dostaje 1400 emerytury, kiedyś miał więcej ale mu "ten #!$%@? pis zabrał" i teraz musi dorabiać na ochronie xD aż mi się ciepło na sercu zrobiło.
Wtedy sobie pomyślałem że i tak mu za dużo zostawili, bo takiej kutwie co pluje na żołnierzy polskich nie należy się nic od państwa polskiego. Niech je padłe konie, najlepiej te same które musieli jeść bolszewicy nad którymi ubolewał.

#takbylo #wojskopolskie #bijbolszewika
  • 2
@PajonkPafnucy: ale wiesz, że po wojnie Polsko-Bolszewickiej jency, których trzymaliśmy w obozach jenieckich umierali z chorób i głodu? Niestety chcąc być powyżej kogoś powinniśmy nie tylko o tym mówić ale też czynić lepiej. Niczym nam ci żołnierze nie zawinili (bo to nie oni podjęli decyzję o ataku na Polskę) a potraktowaliśmy ich niewiele lepiej niż traktowali rosyjskich jeńców hitlerowcy. Ot taka niestety czarna plama w historii Polski.
@mwmichal: takie były wtedy realia wojny, dzisiaj masz konwencje i inne takie. Można powiedzieć "trudno, było minęło", pamiętamy i już więcej się tak nie zachowaliśmy. Wiele narodów popełniało w przeszłości podobne i gorsze zbrodnie.
Jednak mimo wszystko haniebnym jest żeby były oficer, człowiek który przysięgał strzec honoru żołnierza polskiego(chociaż w jego przypadku pewnie była to wierność armii czerwonej) biorący przez lata wynagrodzenie i w reszcie emeryturę od państwa polskiego, pluł na