Wpis z mikrobloga

Kilka dzisiejszych zaskoczeń:

- W końcu ktoś, oprócz PiSu, umie w konwencje.
- Biedronia udało się podszkolić w przemawianiu.
- Brak reakcji PO. Widać nie da sie dłużej pisać, że Biedroń pomoże PiSowi, gdy nawet TVP transmituje postulat rozliczenia PiSu w specjalnej komisji i postawienia Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Na minus, pomimo flag UE i odśpiewania Ody, brak wątku Unii, frakcji w PE, gości zagranicznych, a Konwencja miała otworzyć kampanię do PE. Może coś padnie na konwencjach regionalnych.

PiS już mówi o "cywilizacji śmierci". To problem dla PO, bo nie mogą być wiecznie tylko antyPiSem. Kolos z glinianymi nogami (frakcjami) kogoś rozczaruje.

Polityka, to wojna. Lis już retwittował spin PiS przeciwko Biedroniowi. To może być interesująca kampania i tylko niskie poparcie dla Korwina jest pewne. Może uda się wykończyć ruch Kukiza, a co za tym idzie, PiS straci ewentualnego koalicjanta.

#polityka #biedron ##!$%@?
  • 3
brak wątku Unii, frakcji w PE


@falszywy_prosty_pasek: ja odniosłem wrażenie, że ten fragment o polityce węglowej, tj. odejście od węgla do 2035r. to był właśnie ukłon w stronę UE.

Może uda się wykończyć ruch Kukiza


IMHO: Kukiza to może wykończyć nie Biedroń, tylko Gwiazdowski.
Kukiza to może wykończyć nie Biedroń, tylko Gwiazdowski.


Nie chce mi się szukać, ale pamiętam takie badanie, chyba już po wyborach, o przepływie elektoratów. Jakaś część wyborców Kukiza, to m.in. byli Palikotowcy. Jeżeli nawet wśród elektoratu PiS jest lewica obyczajowa (badania pokazują przecież jakieś tam poparcie dla liberalizacji aborcji, czy związków partnerskich), to i u Kukiza. Przy niskich notowaniach Kukizowców, niech im Biedroń chociażby tylko 1 pkt. % odbierał, a już będzie