Wpis z mikrobloga

jakby tak bylo to nawozy bylyby nielegalne


@Maka_Albarn: Nawozy nie zawierają kwasu azotowego tylko jego sole.
Poza tym sprzedawać wiem, że sprzedają, bo podmiotom gospodarczym zapewne wolno kupować i posiadać. Ja się pytam o "Kowalskiego", bo dorwałem ustawę i zniej jakby wynika, że nie wolno :(.
@neo_1995: Wydaje mi się, że nie masz racji. bo jak to się ma do ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r.o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych?

Przeciętny użytkownik, który, wbrew przepisom rozporządzenia (UE) nr 98/2013, wprowadza, posiada lub używa prekursor materiałów wybuchowych podlegający ograniczeniom, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Wykaz prekursorów materiałów wybuchowych podlegających ograniczeniom (w nawiasach podano wagowe stężenia graniczne)

nadtlenek wodoru (12%)

nitrometan
@leoha: Nie słyszałem nigdy nic na ten temat. Nie jestem specjalistą od prawa. Znam jednak przypadki gdzie ludzie kupowali (niewielkie objętości - 1L) i nie mieli z tego tytułu nieprzyjemności. Trudno rozumować jaka jest interpretacja tego przepisu - może za niebezpieczne są uznawane duże ilości - jakby ktoś miał w piwnicy 50 butelek i ktoś go #!$%@?ł, to mógłby na tej podstawie być skazany? Szczerze mówiąc nie wiem - pochopnie napisałem