Wpis z mikrobloga

w sumie to dlaczego dzieci wychowuje się pod kloszem w świecie bajek, zabawy, miłości, przyjaźni etc.? oczywiście przesada w drugą stronę odbiła by się mocno na psychice dziecka, ale dlaczego po prostu nie wychowywać ich w atmosferze luźnej aczkolwiek twardej rzeczywistości? poważne tematy można przemilczeć, ale np. brak sztywnych ram czasowych snu, prosty prezent na urodziny zamiast pajacerki, zamiast bajek jakieś mniej zawiłe opowiadania czy biografie etc.?
Sinti - w sumie to dlaczego dzieci wychowuje się pod kloszem w świecie bajek, zabawy,...

źródło: comment_pwaoCP4m4DTu5cjm29dQLjmBZyGtD5VF.jpg

Pobierz
  • 25
@Sinti bo żyjemy w czasach dobrobytu i możemy sobie pozwolić na to, żeby wychowywać dzieci pod takim kloszem, żeby zminimalizować ryzyko traum z jakimi mogłyby się zetknąć, ponieważ takie wydarzenia bardzo mocno odbijają się na dziecięcej psychice i mogą mieć wpływ na całe ich życie.
@Primusek: jest luźna, to że każdy musi nauczyć się pewnej dyscypliny to inny temat - i dla każdego człowieka inna dawka dyscypliny jest znośna

@whiteglove: ale każde wychowanie ma wpływ na całe życie i właśnie dlatego zadaje takie a nie inne pytanie - niemówię że obecny sposób wychowania ma niewiadomo jak bardzo tragiczne skutki, ale szału też niema imho

@kopi_luwak: nikt nie mówi o obarczaniu ich problemami dorosłych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@whiteglove: a w jaki sposób to wszystko minimalizujemy wmawiajac im od urodzenia że Mikołaj istnieje i inne wrózki zebuszki XP? Później dzieciak dorasta i jest tak przyzwyczajony do takich bredni że brak mu umiejętności krytycznego myślenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@whiteglove: Cóż. Nie będę cytowal ani wysyłał linków ale posiedziałem teraz chwilę na googlu i psychologowie są raczej w tej kwestii zgodni i podają również możliwe konsekwencje. Możesz poczytać jeśli nie boisz się zdania mądrzejszych od nas w tym temacie :)
@kopi_luwak: we wpisie podałem na szybko przykładowo jakie zmiany by to mogłyby być, ale temat jest rozległy

pytanie tylko z czym się ze mną zgadzasz, ja zadałem pytanie dlaczego z zasady tak a nie inaczej się wychowuje dzieci, nie znam się na wychowywaniu dzieci
@Sok_ananasowy podaj przykład. Postępująca laicyzacja społeczeństwa oraz jego świadomość w obszarze np. jakości, sposobu wytwarzania produktów i traktowania pracowników przy procesie produkcji wskazuje na coś innego.
@Sinti: skoro mówisz że nie obarczasz dzieci problemami dorosłych to nie wiem o co właściwie ci chodzi, co masz na myśli mówiąc o twardej rzeczywistości do której chcesz dzieci wprowadzać. Twarda rzeczywistość to właśnie problemy, które się z nią wiążą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@whiteglove: napisałeś z tego co zrozumiałem że nie można mówić dzieciom że Mikołaj nie istnieje bo to może wywołać traume. Ja mówię że wpajanie im Mikołaja może wywołać traume.
Jaki mam ci przyklad podać po co taka dyskusja. Wpisz w Google. Poczytaj co mówią ba ten temat Psycholodzy czyli eksperci w tej kwestii