Wpis z mikrobloga

Czy miał ktoś spór na #aliexpress bo majfrend przycebulił i wysłał czymś innym niż deklarowane AliExpress Standard Shipping a przesyłka wpadła na VAT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak się zastanawiam jakie rozwiazanie jest najrozsądniejsze.


Iść na całość i walczyć w sporze o całkowity zwrot czy tylko w wysokości opłat?
Spór będzie trwał długo... paczka może wrócić do nadawcy.
A co jeśli po odbiorze okarze się, że przedmiot jest wadliwy?
Opcja płatności przez #revolut
#zakupyzchin #januszebiznesu
  • 13
@widmo82: Często sprzedawcy tak robią, takie są realia :( Dlatego najlepiej sprawdzać opinie z polską flagą sprawdzić jaki operator wysyłki wysłał sprzedawca do Polski.
Ostatnio przesyłki są transportowane do innego kraju EU tam przepakowują i transportują do Polski aby nie płacić podatków, cła itp.
Ostatnio aliexpress bardzo długo rozpatruje spór
Czy miał ktoś spór na #aliexpress bo majfrend przycebulił i wysłał czymś innym niż deklarowane AliExpress Standard Shipping a przesyłka wpadła na VAT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@widmo82:

a gdziekolwiek ktokolwiek gwarantuje ci brak oplat?!?!

Iść na całość i walczyć w sporze o całkowity zwrot czy tylko w wysokości opłat?


@widmo82:

tylko o wysokosc oplaty za rodzaj przesylki, za ktory doplaciles...

A co jeśli po odbiorze
@widmo82: miałem taką sytuację,
ali stwierdziło że singapure post, którym wysłał majfriend to jest jest ASS i nie mam się o co kłócić,
miałem robić spór na paypal (zapomniałem i mi właśnie o tym przypomniałeś)
@pabury: Mi także chińczyk tak odwalił przesyłkę.
Ma w apce że ass, numer LBcyferkiSG i z Singapuru w tydzień na wer warszawa i na vacik.
Inne paczki szły przez Paryż, goły numer i było ok. Od innych sprzedawców. Prawie 2 lata nie kupiłem telefonu na ali ze względu na vat.
Teraz próba, bo w paru miejscach wychwalali ass i znowu vacik.
Mi także chińczyk tak odwalił przesyłkę.

Ma w apce że ass, numer LBcyferkiSG i z Singapuru w tydzień na wer warszawa i na vacik.


@Igor_x:

no ale wyslal ASS, dokladnie tak jak chciales. Wybranie ASS w przypadku zamowien do PL NIE GWARANTUJE DOSTARCZANIA ICH JAKO paczki48 poczta polska.

ASS oznacza TYLKO I WYLACZNIE nadanie przesylki przez posrednika jakim jest Aliexpress, BEZ WSKAZANIA NA KONKRETNEGO PRZEWOZNIKA. I nadanie paczki przez posrednika, jakim