Wpis z mikrobloga

Udało mi się rozwiązać problem z Apple ID i zapomnianych pytań zabezpieczających. Ogólnie chodziło o to że znałem login i hasło do Apple ID ale przy próbie zalogowania przez przeglądarkę trzeba było podać odpowiedzi na pytania na które zapomniałem odpowiedzi. Do konta nie miałem przypisanego żadnego innego adresu pomocniczego. Przy próbie zresetowania pytań trzeba również było odpowiedzieć na pytanie więc nie mogłem xD dzwonienie na infolinie nic nie dawało, nie mogli mi tego odblokować mimo że mialem podpiętą kartę płatniczą. Udało się w ten sposób że znalazłem w szafie starego iPhone 4s. Naprawiłem go, zresetowałem i zalogowałem się na swój Apple ID, wtedy wyskoczyło powiadomienie że Apple teraz wprowadziło weryfikację dwuetapową i czy chce zmienić, kliknąłem tak i tadam. Mogę się teraz logować przez przeglądarkę i zamiast pytań zabezpieczających trzeba podać ten kod do weryfikacji który przychodzi na iPhone :) Swoją drogą to słabe że tak to jest utrudnione a można to zmienić mają drugiego iPhone xD piszę o tym bo może komuś się przyda w przyszłości
Link do mojego tematu https://www.wykop.pl/wpis/38580803/mam-apple-id-ktore-zalozylem-juz-jakis-czas-temu-j/
#ios #apple #iphone #ipad #appleid
  • 3