Wpis z mikrobloga

Mam pewną sprawę. Nie wymaga ona kręcenia małysza czy innych takich ze względu na błahostkę o którą jednak wypada się dopytać bardziej kumatych w tym temacie.
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-sieciowa-sony-cp-ad2a-biala-2100ma-kabel-7676390591
Zakupiłem ładowarkę wyżej wymienioną wraz z hubem.
Hub dotarł, Ładowarka dotarła.
A kabel gdzieś się zmył.
Okazało się, że był to błąd w opisie i dostałem propozycję zwrotu.
Sęk w tym, że dosłownie chcę dostać obiecany komplet.
Nie chcę bawić się w zwroty i takie tam, bo
1. produkt odpakowany
2. produkt służy i działa (z innym kablem który miałem na stanie but still)
3. hub działa i też nie chcę bawić się w jego zakup na nowo (bo ładowarka miała służyć za aktywne działanie huba)
Czy ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej mówi coś konkretnie o obowiązku sprzedawcy dostarczenia produktu kompletnego i zgodnego z opisem?
#prawo #allegro #prawokonsumenta
Pobierz K.....m - Mam pewną sprawę. Nie wymaga ona kręcenia małysza czy innych takich ze wzgl...
źródło: comment_kzfmBylSvuBaXgtJgiUPbDERUIe0c7C0.jpg
  • 3
@Karteziom: "Brawo" Ole Ole zajebisty sposób rozwiązania kłopotu, "weź zwróć". (Równie dobrze mógłbyś zwrócić bez ich łaskawego pozwolenia). Molochy są najgorsze, bo zupełnie rozumiem że nie chce się zwracać, czekać na pieniądze, kupować nowe... Bo to wszystko kosztuje czas.

Towar teoretycznie powinien być zgodny z opisem z tego co czytałem i powinni ci dostarczyć kabel, lub nie wiem zwrócić ci część kwoty którą poniosłeś na rzecz braku kabelka. W praktyce sklepy
@Pienio69: @Kakaladze: @Kakaladze: Łapie i widzę, że sytuacja jest zrozumiała aż nadto. Ech... no ludzkie błędy wiem.
Jedyne o co pytam, to o jakąś podstawę prawną dla której mógłbym domagać się wysłania kabla z opisu.
Nawet szmelc za grosze, byleby był.
Co do propozycji, będę próbował, ale wątpię szczerzę mówiąc w powodzenie planu.
Sam pracowałem na outlecie przez dwa miechy więc wiem jaki burdel potrafi być w biznesie tego