Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś tu ma kartę zblizeniową z pekao (lub innego banku) i miał problem z płaceniem zbliżeniowo?

Rzecz się dzieje co jakiś czas, niereguranie zawsze dotycz płacenie zbliżebiowo. Za pomocą pinu zawsze działa... i w sumie do dziś nie miałam z tym większego problemu.

Bo dziś nie mogłam zapłacić za bilet w tramwaju :/ i jeszcze w tej chwili jadę ze strachem że jakiś kanar mnie dojedzie :p

W moim poprzednim banku nigdy takich problemów nie odnotowałam ;p

Moje pytanie czy można coś z tym zrobić (prócz zmianą banku) ? Czy ktoś miał podobny problem?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #banki #pekao
  • 10
@mikaliq: Czasami mam tak w Pekao właśnie, że mi odrzuca wszystkie transakcje zbliżeniowe danego dnia, a raczej limitu nie osiągnąłem. Zazwyczaj wtedy mówię, ze spróbuję zapłacić na pin i zawsze przechodzi. Gorzej w biletomatach, bo tam jest tylko zbliżeniowo. Zainstaluj sobie na takie okazje np. jakdojade do kupowania biletów i PeoPay do obsługi blika jeśli nie masz. Wymiana karty raczej by pomogła jak czytnik jej całkiem nie wykrywa. Tak też kiedyś
@Fristo
@mikaliq W Pekao trzeba po 3 transakcjach zblizeniowo wpisać PIN - obojętnie czy przy płaceniu kartą, czy w aplikacji. Jak automat miał tylko terminal zbliżeniowy, to lipa, nie da się zapłacić. Wtedy najszybciej jest zalogować się do aplikacji i można znów 3 razy zblizeniowo.